Як змінити постачальника природного газу.

  • 622

Фото без опису

Відповідно до положення статті 12 Закону України «Про ринок природного газу», постачання природного газу здійснюється за цінами, які вільно встановлюються між постачальником і споживачем, крім випадків, передбачених Законом.

З переліком постачальників природного газу для потреб населення, а також із цінами та акціями, які вони пропонують, можливо ознайомитись за посиланням: https://gazpravda.com.ua// та 

https://gasoteka.ua-energy.org/

Споживач має право вільно обирати для себе постачальника газу. 

Для того щоб обрати нового постачальника газу треба перевірити, чи компанія має право на постачання газу. Це можливо на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕКП»

Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так й надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач надає постачальнику:

  • Документи, якими визначено право власності чи коригування на об'єкт (приміщення)
  • Документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код)
  • Інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника) наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу. Нова компанія має для цього термін 20 днів.

Тариф на розподіл (транспортування) природного газу на 2021 рік затверджено постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг(Надалі- НКРЕКП) від 30.12.2020 №2782 та складає з січня 2021 року 2,28 грн/1м3 (з ПДВ)

Питання перегляду тарифу на послугу розподілу природного  газу з січня 2021 року належить до компетенції НКРЕКП, як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, та знаходиться на стадії його зменшення.

З питання листування можна звертатися за адресою: вул.Смоленська, 19, м.Київ (інформаційно-довідкова тел.лінія (044) 204-70-72 та на ел.адресу: box@nerc.gov.ua

 

Інформацію надала ХОДА

Департамент житлово-комунального господарства

та паливно-енергетичного комплексу