У МОЗ оприлюднили карантинні правила для відвідування церкви на Великдень-2021

Дата: 29.04.2021 15:34

У МОЗ оприлюднили карантинні правила для відвідування церкви на Великдень-2021

До церкви радять йти лише одному члену родини.

В Україні другий поспіль Великдень відбудеться в умовах карантину. Для безпечного святкування і мінімізації поширення коронавірусу у МОЗ надали перелік обмежень на Великдень-2021. Йдеться передусім про дистанцію, масковий режим і освячення кошиків на вулиці.

Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу 23 квітня.

"Ми хочемо наголосити, що свята повинні бути не тільки веселими, а й безпечними. Додаткових карантинних обмежень в Україні на період великодніх свят не планується вводити. Водночас ми звертаємось до всіх: дотримайтеся всіх норм, які прописані зараз в постанові про карантин", - заявив Ляшко.

За його словами, відвідування церков і храмів може бути виключно в засобах індивідуального захисту (масці, респіраторі), які закривають органи дихання. Також  у приміщенні храмів дозволяється перебування громадян із розрахунку  – 1 людина на 4 кв. м. Крім того, між людьми бути дотримана дистанція в 1,5 метра, зокрема, і на вулиці.

"На вулиці в цих умовах також обов'язково одягайте маски. Рекомендувати відвідувати обряд освячення їжі лише одній особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань", – сказав Ляшко.

Також МОЗ закликає всі релігійні заклади заохотити вірян до:

• онлайн-богослужінь
  • збільшити кількість сесій благословення і зменшити їхню тривалість,
  • зафіксувати вхідні двері на територію та у приміщення храмів у відкритому стані,
  • обмежити відвідування служби перед благословенням всередині храмів.

Окремо у МОЗ закликали людей похилого віку або з хронічними захворюваннями утриматися від відвідування храмів і освятити святковий кошик на свіжому повітрі біля храму, онлайн або під час зовнішнього богослужіння.

"Краще утриматись від святкових відвідувань родичів та друзів, щоб не наражати на небезпеку одне одного. Особливо це стосується відвідування людей похилого віку, з хронічними хворобами. І за можливості, краще, щоб до храму на Великдень йшов хтось один із родини. Я думаю, що у разі виконання цих норм нам вдасться запобігти значного зростання кількості коронавірусної хвороби й свята минуть безпечно", – наголосив Ляшко.