Попередження про пожежну небезпеку інформацію надав Харківський РЦГМ
Пожежна небезпека в лісових масивах посилюється під впливом людського фактору та погодних умов навесні та в кінці літа. Понад 98 % пожеж виникає з цієї причини.
Головною причиною лісових пожеж є порушення вимог пожежної безпеки в лісових масивах у період високої надзвичайної пожежної небезпеки та випалювання рослинності на сільгоспугіддях.
Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням під час тривалої посухи також значно збільшує кількість пожеж. Бавитись з вогнем у лісі це насамперед шкодити самому собі, адже за це передбачена не тільки адміністративна, а у певних випадках й кримінальна відповідальність.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
-розведення багать у лісі;
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;
- палити, кидати в лісі непогашені сірники (крім місць, обладнаних для цих цілей);
- розміщувати ближче, ніж за 100 м від узлісся смітники, вогненебезпечні виробництва та розводити багаття;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (в тому числі проводити сільськогосподарські пали);
- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
- забороняється відвідувати хвойні насаджень при 5 класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
Пам'ятайте:
Громадський обов'язок кожної людини, при виявленні в лісі або поблизу від нього загорання лісової підстилки або сухої трави не дати пожежі розповсюдитись та негайно телефонувати за номером «101»