ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПІД ЧАС КУПАННЯ У ВІДКРИТИХ ВОДОЙМАХ

Дата: 31.05.2021 09:59

У зв’язку з масовим відпочинком людей на водних об’єктах під час літнього сезону виникає загроза розповсюдження інфекцій, шлях передачі яких є вода. Захворювання викликаються різними видами збудників: вірусами, бактеріями, простішими, гельмінтами. Збудники проникають через рот і активно розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Виділяючись з кишківника хворого, збудники потрапляють у зовнішнє середовище.

До кишкових інфекцій відносяться дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, гастроентерит, вірусний гепатит А та багато інших.  Основними проявами захворювання на кишкові інфекції, на які слід звернути увагу, є слабкість, млявість, погіршення апетиту, діарея, блювота, біль у животі, підвищення температури та озноб.

Щоб відпочинок біля відкритих водойм був на користь, потрібно дотримуватися кількох правил:

1. Якщо на березі водойми встановлені таблички, які вказують на те, що купатися заборонено, то порушувати це правило не можна.
  2. Не використовувати воду з водойм для пиття, полоскання рота, миття овочів та фруктів, а також посуду.
  3. Стежити за тим, щоб не заковтувати воду з водойм під час купання.
  4. Не можна купатися у водоймах, біля яких є очисні споруди, заводи, фермерські господарства.
  5. Вагомий аргумент проти купання – вода яка «цвіте».
  6. Не варто купатися відразу після сильного дощу, коли весь бруд, пестициди та добрива стікають у водойми.
  7. Після купання  необхідно прийняти душ з милом.
  8. Не купатися в місці відпочинку, якщо там вже були випадки захворювання.