Інформація про розвиток сімейних форм виховання

  • 935

Фото без описуДитинство – фундаментальний період у житті кожної людини, адже саме в дитинстві формується світогляд, закладаються загальнолюдські цінності та основи громадського буття громадянина. І саме в якому середовищі пройде це становлення залежить майбутнє людини. Традиційно, головним інститутом виховання є родина, яка залишається природнім середовищем, матеріальною й емоціональною підтримкою, необхідною для розвитку особистості.

На жаль, в нашій громаді є діти, які внаслідок смерті батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування. Так, з різних причин дитина залишається наодинці зі своєю бідою. Ми звикли думати, що трагедія, яка втрутилась у дитяче життя, забрала обох батьків. Однак, найчастіше це покинуті діти, від яких батьки відмовилися через алкогольну або наркотичну залежність, або їх позбавили волі, або у матері складні життєві обставини і вона залишає своє немовля ще у пологовому будинку. Але ніякі причини не виправдають такого «батьківського» вчинку.Фото без опису

Змалечку ці діти обділені батьківською любов’ю, турботою. Кожна дитина мріє мати свою люблячу сім’ю – тата, маму, сестричку чи братика, свої іграшки, фотографії, свою кімнату.

Ці діти мають право на особливий захист і допомогу з боку держави, яка займається подальшим їх влаштуванням, в першу чергу – в сім’ї громадян.

З метою реалізації права дитини мати родину, велика увага приділяється розвитку сімейних форм виховання.

Згідно діючого законодавства в Україні діють такі юридично визнані сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

Насамперед, пріоритетною формою влаштування є усиновлення, оскільки при усиновленні дитина втрачає статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Консультацію та детальну інформацію щодо дітей, які можуть бути влаштовані до сімейних форм виховання можна отримати в Службі у правах дітей Донецької селищної ради за адресою: вул.Весняна,44 смт Донець Балаклійського району Харківської області (приміщення дитячої бібліотеки) тел. 0664480459.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОЗВИТОК СІМЕЙНИХ ФОРМ ВИХОВАННЯ

 

Фото без описуСтаном на 01.06.2021 в Донецькій селищній раді на обліку в Службі у справах дітей перебуває 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

  • дітей-сиріт – 12 
  • дітей, позбавлених батьківського піклування – 23.

 Дітей, що опинились в складних життєвих обставинах – 13.

Із загальної кількості дітей сімейними формами виховання охоплено 35 дітей (100%), з них:

         - під опікою, піклуванням в сім’ях громадян –  28 дітей;

         - у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу – 7 дітей.

Станом на 01.06.2021 на повному державному забезпеченні перебуває 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 дітей, що потрапили в складні життєві обставини перебувають у центрі соціально-психологічної реабілітації.

 Протягом 2021 року 4 дітей залишилося без батьківського піклування, із них:

  •          1 дитина влаштована до сімейних форм виховання;
  •          відносно 3 дітей вирішується питання влаштування їх до сімейних форм виховання.

 

 Станом на 01.06.2021 в громаді функціонує 3 прийомних сім'ї, в яких виховується 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

      З початку 2021 року громадянами України усиновлено 4 дитини .

 

Інформацію надала  Служба у справах дітей

Донецької селищної ради