Святкування Івана Купала в смт.Донець

На сьогодні багато обрядів залишилося в минулому, проте є ті, які перетворилися у звичаї. В ніч з 6 на 7 липня відзначається свято Івана Купала – традиційне дійство, яке має давні корені.Фото без опису Це день літнього сонцестояння, що збігається з Різдвом Івана Хрестителя. За народними переказами саме у купальську ніч на коротку мить розквітає папороть. А той, хто знайде її квітку, буде щасливим.Фото без опису

Яскраві та веселі купальські гуляння пройшли цьогоріч і у селищі Донець.

Фото без описуОрганізаторами заходу стали Донецька селищна рада, відділ культури, молоді та спорту, за підтримки Будинку культури ГПУ Шебелинкагазвидобування. Саме завдяки їх старанням для відвідувачів підготували насичену програму з розвагами, купальським вогнищем, конкурсами та забавами. Фото без описуСвяткування відбулося на центральному пляжі селища Донець, тут розмістили різноманітні фотозони, батути та торгівельні павільйони. Для місцевих жителів та гостей свята виступили творчі колективи громади, пройшов майстер-класс «Традиції українського вінкоплетіння», цікаві конкурси. Діток також порадував аквагрим та фарби холі. Сюрпризом став Нептун, який приплив на човні прямісінько на свято. За давньою традицією дівчата запустили на воду барвисті вінки зроблені власноруч .

Отже, Івана Купала відзначили надзвичайно колоритно, з позитивним настроєм та в дружній атмосфері!