День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Фото без опису14 грудня в нашій державі традиційно вшановують героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день 1986 року був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд, так званий саркофаг, збудований над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Чорнобильська катастрофа – наймасштабніша за всю історію ядерної енергетики. Ціною власного життя і здоров’я, знаходячись під великими дозами опромінення, ліквідаторам вдалося врятувати мільйони людей. Вони зробили все можливе, що від них залежало, не маючи, при цьому жодних інструкцій та досвіду.

Ми у вічному боргу перед тими, хто мужньо та самовіддано став на заваді радіаційному лихові. Тим героям, які досі живуть серед нас бажаємо міцного здоров’я, добробуту та родинного затишку. Нехай залишиться в минулому і ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій.