Актуальна інформація щодо COVID-19

 • 298

Фото без опису

Як знизити ризик зараження дітей COVID-19

З початку 2022 року кількість дітей, госпіталізованих із COVID-19 або підозрою на нього, зросла майже в чотири рази. 

Так станом на 3 лютого включно на стаціонарному лікуванні знаходиться 2 084 дітей з діагнозом COVID-19 та 450 дітей із підозрою на нього. Тоді як на 2 січня ці цифри становили 363 захворілих дітей та 322 дітей із підозрою.

Як батьки можуть попередити зараження дітей коронавірусом:

 • навчити дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд;

 • навчити дітей кашляти й чхати в серветку або згин ліктя;

 • навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри;

 • хворі діти мають залишатися вдома, не відвідувати дошкільні установи й школи;

 • дітям і батькам слід утримуватися від відвідування місць скупчення людей;

 • вакцинувати від COVID-19 дітей від 12 років;

 • вакцинуватися самим.

Нагадаємо, що в Україні дітей від 12 років щеплять від COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США на середину жовтня 2021-го, вона на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12-18 років.  

Для того щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Адреси та контакти центрів та пунктів можна знайти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19.

Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна. Для дітей від 14 років згода батьків не потрібна, достатньо їхнього власного бажання вакцинуватися. 

 

Пост

Майже в 4 рази зросла кількість дітей, госпіталізованих із COVID-19 або з підозрою на нього, за місяць! 

Як знизити ризик зараження дітей: 

 • навчити їх регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд

 • навчити їх кашляти й чхати в серветку або згин ліктя

 • навчити їх не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри

 • залишати їх вдома, якщо вони захворіли

 • не водити дітей у місця скупчення людей

 • вакцинувати від COVID-19 дітей з 12 років

 • вакцинуватися самим

Для того щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Деталі - https://bit.ly/vac_pidlitky

 

Фото без опису

Доступні в Україні вакцини від COVID-19 пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань

 

Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 – CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer-BioNTech, Moderna та  AstraZeneca – завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність. 

Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань кожної з цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням  –  https://bit.ly/WHO_C19_vaccines  

Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази:

 • Фаза I – введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність.

 • Фаза II  – введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію. 

 • Фаза III  – введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.

Раніше цей процес був послідовним, тому й потребував багато років. Зараз, з урахуванням гострої потреби у вакцинах проти COVID-19, методи розроблення вакцин змінюються: деякі етапи наукових досліджень і розроблення здійснюють паралельно, але водночас дотримуються строгих клінічних стандартів і вимог безпеки. Дослідження при цьому не стають менш ретельними. 

Антиковідні вакцини вдалося розробити менше ніж за рік завдяки роботі числених вчених з усього світу, неймовірній грошовій підтримці та великій кількості добровольців, які згодилися взяти участь в клінічних дослідженнях. 

Пандемія COVID-19 показала, що об’єднавши зусилля, людство може зробити те, що раніше здавалося неможливим, - швидко створити ефективні та якісні вакцини, які кожного дня рятують тисячі життів! Зробіть свій внесок у боротьбу з COVID-19 - вакцинуйтеся! 

 

Пост

Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 – CoronaVac, Pfіzer, Moderna та  AstraZeneca – завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність. 

Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань кожної з цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації  охорони здоров’я за посиланням  –  https://bit.ly/WHO_C19_vaccines  

 

 

Фото без описуФото без опису

Фото без опису Фото без опису

Інші covid-19

Всі covid-19