Актуальна інформація щодо COVID-19
Як знизити ризик зараження дітей COVID-19
З початку 2022 року кількість дітей, госпіталізованих із COVID-19 або підозрою на нього, зросла майже в чотири рази.
Так станом на 3 лютого включно на стаціонарному лікуванні знаходиться 2 084 дітей з діагнозом COVID-19 та 450 дітей із підозрою на нього. Тоді як на 2 січня ці цифри становили 363 захворілих дітей та 322 дітей із підозрою.
Як батьки можуть попередити зараження дітей коронавірусом:
-
навчити дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд;
-
навчити дітей кашляти й чхати в серветку або згин ліктя;
-
навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри;
-
хворі діти мають залишатися вдома, не відвідувати дошкільні установи й школи;
-
дітям і батькам слід утримуватися від відвідування місць скупчення людей;
-
вакцинувати від COVID-19 дітей від 12 років;
-
вакцинуватися самим.
Нагадаємо, що в Україні дітей від 12 років щеплять від COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США на середину жовтня 2021-го, вона на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12-18 років.
Для того щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Адреси та контакти центрів та пунктів можна знайти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19.
Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна. Для дітей від 14 років згода батьків не потрібна, достатньо їхнього власного бажання вакцинуватися.
Пост
Майже в 4 рази зросла кількість дітей, госпіталізованих із COVID-19 або з підозрою на нього, за місяць!
Як знизити ризик зараження дітей:
-
навчити їх регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд
-
навчити їх кашляти й чхати в серветку або згин ліктя
-
навчити їх не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри
-
залишати їх вдома, якщо вони захворіли
-
не водити дітей у місця скупчення людей
-
вакцинувати від COVID-19 дітей з 12 років
-
вакцинуватися самим
Для того щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Деталі - https://bit.ly/vac_pidlitky
Доступні в Україні вакцини від COVID-19 пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань
Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 – CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer-BioNTech, Moderna та AstraZeneca – завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність.
Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань кожної з цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням – https://bit.ly/WHO_C19_vaccines
Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази:
-
Фаза I – введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність.
-
Фаза II – введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію.
-
Фаза III – введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.
Раніше цей процес був послідовним, тому й потребував багато років. Зараз, з урахуванням гострої потреби у вакцинах проти COVID-19, методи розроблення вакцин змінюються: деякі етапи наукових досліджень і розроблення здійснюють паралельно, але водночас дотримуються строгих клінічних стандартів і вимог безпеки. Дослідження при цьому не стають менш ретельними.
Антиковідні вакцини вдалося розробити менше ніж за рік завдяки роботі числених вчених з усього світу, неймовірній грошовій підтримці та великій кількості добровольців, які згодилися взяти участь в клінічних дослідженнях.
Пандемія COVID-19 показала, що об’єднавши зусилля, людство може зробити те, що раніше здавалося неможливим, - швидко створити ефективні та якісні вакцини, які кожного дня рятують тисячі життів! Зробіть свій внесок у боротьбу з COVID-19 - вакцинуйтеся!
Пост
Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 – CoronaVac, Pfіzer, Moderna та AstraZeneca – завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність.
Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань кожної з цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням – https://bit.ly/WHO_C19_vaccines