Обережно❗ Covid-19❗

Протягом останнього тижня спостерігається стрімке зростання захворюваності на Covid-19 серед жителів нашої громади.

📢Нагадуємо про необхідність дотримуватись наступних заходів, які допоможуть уберегтись від зараження вірусом:

🔴Мийте руки з милом упродовж 20–40 секунд або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому повинен бути не менше 60–80 % або який вміщує 2 % хлоргексидину:

• вода для миття рук має бути теплою, а не холодною чи гарячою;

• антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (у середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

• тривалість обробки антисептиком — близько 30 секунд.

🔴 Не торкайтеся очей, носа та рота брудними руками.

🔴 Використовуйте захисну маску якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить) або перебуваєте у громадських місцях:

• маска має покривати ніс і рот, щільно прилягати, без відступів по краях;

• заміна маски повинна проводитись щойно вона стала вологою;

• заборонено чіпати зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися до неї, то необхідно помити руки з милом чи обробити їх спиртовмісним антисептиком;

• заміна маски повинна проводитись кожні чотири години;

• повторне використання маски заборонено.

🔴 Не контактуйте з особами, у яких наявні симптоми застуди чи інших захворювань верхніх дихальних шляхів, тримаючись від них на відстані 1,5–2 метри.

🔴 На певний час відмовтеся від рукостискань і вітальних поцілунків.

🔴 У разі появи перших симптомів ГРВІ, високої температури— невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря в телефонному режимі або до служби екстреної медичної допомоги.

🔴 Закривайте ніс та рот підчас чхання серветкою, яку потім варто обов’язково викинути.

🔴 Не вживайте сиру або без належної термічної обробки їжу тваринного походження.

🔴 Провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.

🔴 Обов’язково дотримуйтеся рекомендацій з особистої гігієни та вимог перебування у громадських місцях.