У Донецькій селищній територіальній громаді відкрили перший Клас безпеки

  • 137

 

У Донецькій селищній територіальній громаді відкрили перший Клас безпеки

07 квітня 2023 року відбулось офіційне відкриття першого в Ізюмському районі класу безпеки. Його облаштували в Андріївському ліцеї №1 Донецької селищної ради.

Даний клас забезпечений усіма необхідними матеріалами, за допомогою яких діти будуть вивчати правила пожежної безпеки, правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, правила надання домедичної допомоги та багато інших життєво важливих речей.

Клас безпеки - це:

зона для перегляду презентацій та відеоуроків;

зона пожежної безпеки;

зона мінної безпеки;

зона безпеки життєдіяльності;

зона домедичної допомоги;

зона психологічного розвантаження;

ігрова зона.

Приміщення обладнано не лише наочними матеріалами, а також справжнім бойовим одягом рятувальників та спорядженням. Сьогодні це проведений урок, але, можливо, завтра отримані знання допоможуть дітям у реальній надзвичайній ситуації.

Відкриття «Класів безпеки» у Донецькій громаді розпочато. Відповідно до Регіонального плану передбачене подальше створення і функціонування цих класів ще у 3 ліцеях громади

Довідково: Клас безпеки у закладі загальної середньої освіти облаштовується за зональним принципом організації освітнього простору, що сприяє оптимізації освітнього процесу та систематизації сприйняття інформації. У ньому передбачені зони перегляду відеоуроків та презентацій; пожежної безпеки (для вивчення правил пожежної безпеки, алгоритму дій при пожежі, вивчення основ користування вогнегасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння; мінної безпеки (для вивчення правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів); безпеки життєдіяльності (для вивчення правил безпечної поведінки у різних сферах життя, у тому числі алгоритми дій у разі надзвичайних ситуацій різного характеру); домедичної допомоги (для проведення занять та тренінгів з надання першої домедичної допомоги при травмах різного характеру та опіках, у тому числі зупинка кровотечі, проведення серцево-легеневої реанімації тощо); психологічного розвантаження (для роботи з психологами, виконання творчих завдань, проведення бесід тощо); ігрова зона (для дітей молодшої вікової категорії для проведення тематичних рухливих ігор та вправ). Заняття в таких класах будуються за принципом інтерактивних методів навчання з урахуванням вікових категорій.

Бережіть себе і навчайтесь правилам безпеки. Все буде Україна!