26 квітня-Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

  • 75

         37 років минуло від страшної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Трагедія забрала життя тисячі людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі.

         26 квітня – є днем пам’яті та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

         З початком повномасштабного вторгнення російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС. Вони облаштували на її території командний пункт для своїх угрупувань і “перевалочну базу”, через яку проходило десятки тон снарядів. На ЧАЕС окупанти знищили і розграбували унікальну радіологічну лабораторію світового значення, яка виконувала стратегічні функції під час робити з пробами радіоактивних відходів, допомагала їх аналізувати й забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку.

         Мілітаризація врази підвищувала рівень радіоактивної небезпеки. Було перервано на декілька днів електропостачання об’єкту «Укриття», спровоковані пожежі у лісових масивах. Лише 20 березня 2022 року відбулася часткова ротація персоналу і евакуація осіб, які знаходились на станції. І сьогодні, в день 37 річниці, ми схиляємо голову не тільки перед минулим, але й перед теперішнім героїзмом персоналу ЧАЕС, енергетиків та рятувальників.