Уряд запровадив механізм «гроші ходять за дитиною»

  • 711

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Уряд запровадив механізм «гроші ходять за дитиною»: це кошти на оздоровлення й відпочинок дітей, яким потрібна підтримка.

Відтепер родини з дітьми, які опинились у найбільш складних умовах, зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку. Ідеться про сім’ї, які:

• проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації,

• перебувають у зоні активних бойових дій,

• перебувають на кордоні з російською федерацією (до переліку щодо цих трьох пунктів віднесено Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Херсонську, Чернігівську, Київську області),

• є малозабезпеченими та мають дітей, які належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї.

Батьки (особи, що їх замінюють) дітей, які відповідають цим критеріям, отримуватимуть сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку електронним повідомленням, зокрема в додатку Дія.

Щоб скористатися послугою, батьки (особи, що їх замінюють) зможуть отримати картку із спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти в розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14,165 тис. грн) для дітей віком 6-18 років.

Ці гроші батьки зможуть використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані в Карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська області).

Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Наразі у цьому реєстрі є 16 оздоровчих закладів для дітей, які відповідають названим критеріям.

Дія проєкту розпочалась з 1 червня. Оздоровлюватися за програмою зможуть діти 7-18 років.