ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНУ ЦІЛЬОВУ ПРОГРАМУ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ДО 2025 РОКУ

  • 286

Фото без опису

ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНУ ЦІЛЬОВУ ПРОГРАМУ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ДО 2025 РОКУ

Актуальність прийняття такої програми зумовлена, у тому числі, підвищенням ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми в умовах повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Відтак проблема торгівлі людьми сьогодні набула нового значення, а ризики стати жертвою експлуатації як в Україні, так і за кордоном зросли.

Затвердження Урядом Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року 🔗http://surl.li/hrxvl допоможе, зокрема, здійснювати належне реагування на факти торгівлі людьми, підвищити рівень виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, а також охопити більшу кількість осіб всіма видами безоплатної допомоги та спеціалізованими послугами.

Метою державної програми є 👉 удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, а також забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Виконання заходів програми дасть змогу:

✔️ удосконалити нормативно-правову базу у сфері протидії торгівлі людьми;

✔️ посилити взаємодію і співпрацю суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема соціальних служб і органів Національної поліції, міжнародних організацій та громадських об’єднань з метою забезпечення надійного і швидкого обміну інформацією між ними;

✔️ підвищити рівень професійної компетенції державних службовців місцевих держадміністрацій та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми;

✔️ знизити рівень вразливості громадян України до потрапляння в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, та збільшити кількість самоідентифікованих осіб, через охоплення інформаційними кампаніями різних демографічних та соціальних груп населення;

✔️ збільшити кількість осіб, які скористалися всіма видами безоплатної допомоги та спеціалізованими послугами;

✔️ впровадити систему збору даних про осіб, які постраждали від торгівлі людьми, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;

посилити прикордонний контроль для запобігання торгівлі людьми;

✔️ здійснювати належне реагування на факти торгівлі людьми (документування та належне розслідування кримінальних проваджень) та підвищити рівень виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

👍 Прийняте рішення також сприятиме руху України в напрямі європейської інтеграції та направлене на виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Водночас наголошуємо 🔔

В Україні працює «Гаряча» лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей:

☎️1547,

☎️+38(044) 284-19-43 – для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).