ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНУ ЦІЛЬОВУ ПРОГРАМУ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ДО 2025 РОКУ
ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНУ ЦІЛЬОВУ ПРОГРАМУ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ДО 2025 РОКУ
Актуальність прийняття такої програми зумовлена, у тому числі, підвищенням ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми в умовах повномасштабного вторгнення росії на територію України.
Відтак проблема торгівлі людьми сьогодні набула нового значення, а ризики стати жертвою експлуатації як в Україні, так і за кордоном зросли.
Затвердження Урядом Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року http://surl.li/hrxvl допоможе, зокрема, здійснювати належне реагування на факти торгівлі людьми, підвищити рівень виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, а також охопити більшу кількість осіб всіма видами безоплатної допомоги та спеціалізованими послугами.
Метою державної програми є удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, а також забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.
Виконання заходів програми дасть змогу:
удосконалити нормативно-правову базу у сфері протидії торгівлі людьми;
посилити взаємодію і співпрацю суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема соціальних служб і органів Національної поліції, міжнародних організацій та громадських об’єднань з метою забезпечення надійного і швидкого обміну інформацією між ними;
підвищити рівень професійної компетенції державних службовців місцевих держадміністрацій та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми;
знизити рівень вразливості громадян України до потрапляння в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, та збільшити кількість самоідентифікованих осіб, через охоплення інформаційними кампаніями різних демографічних та соціальних груп населення;
збільшити кількість осіб, які скористалися всіма видами безоплатної допомоги та спеціалізованими послугами;
впровадити систему збору даних про осіб, які постраждали від торгівлі людьми, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;
посилити прикордонний контроль для запобігання торгівлі людьми;
здійснювати належне реагування на факти торгівлі людьми (документування та належне розслідування кримінальних проваджень) та підвищити рівень виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.
Прийняте рішення також сприятиме руху України в напрямі європейської інтеграції та направлене на виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Водночас наголошуємо
В Україні працює «Гаряча» лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей:
1547,
+38(044) 284-19-43 – для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).