Служба у справах дітей Донецької селищної ради інформує

Служба у справах дітей Донецької селищної ради інформує

❓Що означає статус дитини, котра постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів?

Це дитина, яка:

🟡отримала поранення, контузію, каліцтво;

🟡зазнала психологічного, фізичного чи сексуального насильства;

🟡була викрадена чи незаконно вивезена за межі України;

🟡залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

🟡незаконно утримувалася, зокрема в полоні.

❓Куди звертатися для отримання статусу?

🔵До Служби у справах дітей Донецької селищної ради (смт Донець, вул. Центральна, буд.29), зокрема й за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як ВПО.

❓Хто може звернутись?

🟡Законний/а представник/ця дитини, її родичі, вітчим/мачуха

🟡Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи.

Якщо дитина, що має право на отримання статусу, залишилася без батьківського піклування, а догляд за нею тимчасово здійснюється родичами або іншими особами (сусідами, знайомими), то документи готуються службою у справах дітей за місцем виявлення такої дитини.

❓Що дає цей статус?

Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, мають право на безкоштовне харчування у закладах освіти.