Освітяни та школярі Донецької громади долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності 2023

Освітяни та школярі Донецької селищної територіальної громади долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності 2023, у День української писемності та мови, який, згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського, відтепер відзначатиметься 27 жовтня.

Цьогорічний текст, який називається «Дороги України», був написаний поетесою, перекладачкою та лауреаткою Шевченківської премії Катериною Калитко. Захопливу історію читав актор, театральний режисер та виконавець ролі у фільмі «Довбуш» – Олексій Гнатковський.

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою «Українського радіо» у 2000 році та став найбільшим щорічним флешмобом. У 2022 році його писали понад пів мільйона людей на всіх шести континентах.

Цей захід дає можливість відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу, що обʼєднує, - рідної мови.