Мінна небезпека! Не підходь, не чіпай, телефонуй до ДСНС!

  • 76

Фото без опису

Пів сотні людей вбили російські міни: статистика з моменту деокупації Харківщини

Рахуючи з часу деокупації Харківщини, а це трохи більше року, трапилось 245 випадків підривів цивільних осіб на російських вибухівках і мінах. Вони забрали життя 50 людей, 195 отримали травми і каліцтва. Переважна більшість випадків підривів на вибухонебезпечних предметах трапилась на територіях, які перебували в окупації, або там, де велись активні бойові дії.

Лише протягом минулого тижня від ворожих мін загинула 1 людина і 2 зазнали травм.

- 14 листопада у с. Григорівка Ізюмського району стався підрив вибухонебезпечного предмета. Внаслідок вибуху загинув чоловік, 1990 року народження, інший 35-річний чоловік отримав численні поранення. Обидва чоловіка в момент вибуху їхали у легковому автомобілі.

- 15 листопада у полі поблизу с. Сороківка Харківського району на ворожій міні підірвався 42-річний чоловік. Внаслідок вибуху він залишився без ноги.

Наразі обидва постраждалих перебувають на лікуванні в медичних закладах.

У зв’язку із високою мінною небезпекою, Головне управління ДСНС України у Харківській області звертається до громадян із закликом бути максимально обережними та не нехтувати правилами безпеки!

Залишені ворогом міни можуть призвести до трагічних наслідків, особливо для мешканців деокупованих територій.

Аби вберегти своє життя і здоров’я, дотримуйтесь наступних правил:

- Уникайте невідомих місць: не вирушайте у невідомі ліси, поля або райони, де відбувались інтенсивні бойові дії чи котрі були під окупацією – вони є сильно заміновані.

- Будьте обережні при будівництві: якщо ви збираєтесь будувати щось або здійснювати інші господарські роботи на своїх ділянках в деокупованих районах, зробіть заявку піротехнікам і дочекайтесь поки здійснять перевірку.

- Навчайте своїх дітей правилам мінної безпеки: розповідайте про ризики та небезпеки, пов'язані з мінами, та навчіть їх, як уникати небезпеки.

- Якщо ви помітили будь-який підозрілий предмет, не торкайтесь його і негайно повідомте про знахідку в ДСНС або Нацполіцію за телефонами "101", "102" або "112".