Відділ освіти Донецької селищної ради інформує

І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт

учнів-членів Малої академії наук України

у 2023/2024 н.р.

Мала  академія наук України понад 20 років  працює у сфері пошуку та розвитку талановитої молоді. Надзвичайно важливим завданням сучасної школи є залучення творчо обдарованих учнів до наукової діяльності, що успішно здійснюється через систему Малої академії наук, мета якої – формування інтелектуального потенціалу нації.

7 грудня 2023 року  на базі Донецького ліцею №1 відбувся І (територіальний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Цьогоріч на конкурс було представлено 3 науково-дослідницьких роботи.

У секції «Педагогіка» наукового відділення «Філософія та суспільствознавство» учениця Донецького ліцею №1  Рашина  Тетяна під керівництвом  Стародубцевої Юлії  Вікторівни представила роботу «Платформа «Google Workspace for Education» як засіб організації дистанційного навчання на прикладі  Донецького ліцею № 1».

З метою визначення ролі ляльки-мотанки та її магічно-обрядового значення для духовного життя українського народу учениця 11 класу Андріївського ліцею №2 Жеребна Софія у секції «Етнологія»  наукового відділення «Історія» під керівництвом Коробки Тетяни Михайлівни в своїй роботі «МАГІЧНА РОЛЬ НАРОДНОЇ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ» проаналізувала науковий досвід дослідників ляльки-мотанки, визначивши історію її появи та загальні особливості;  представила традиції виготовлення ляльки-мотанки від давніх часів до сучасності; дослідила  найпоширеніші магічні обряди, пов'язані з мотанкою; розглянула сучасні ляльки-мотанки під кутом: збереження традицій та інновації.

Дослідницьку роботу, присвячену теоретико-емпіричному дослідженню соціально-психологічних особливостей спілкування серед сучасних підлітків, під назвою «СПІЛКУВАННЯ ПІДЛІТКІВ СЕРЕДНЬОЇ ВІКОВОЇ ГРУПИ» у секції «Психологія» наукового відділення  «Філософія та суспільствознавство»  представив учень 11 класу Андріївського ліцею №1 Кулик Євген, який працював під керівництвом Шелест Людмили Антонівни.

Юні науковці гідно представили свої роботи, впевнено відповідали на запитання членів журі й продемонстрували високий рівень знань із обраних тем.

На підставі рішення фахового журі всі три роботи  рекомендовано до участі у ІІ етапі  (обласному) Всеукраїнського конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023/2024 н.р.