ГУ ДПС України в Харківській області інформує

  • 123

Фото без опису

На Харківщині до Кампанії декларування доходів

громадян долучаються спортсмени

Фото без опису

Фахівці Головного управління ДПС у Харківській області зустрілися із тренерами та спортсменами, які мають особисті досягнення у різних видах спорту. Адже завдяки спортивним звитягам вони користуються авторитетом у багатьох громадян та є прикладом для наслідування.

Під час спілкування податківці розповіли про Кампанію декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році. Повідомили які доходи підлягають декларуванню та хто має подати Декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік. Підкреслили, що у рамках Деклараційної кампанії 2024 громадяни до 1 травня добровільно декларують свої статки за минулий рік та сплачують податки до бюджету. Зробити це можна через Електронний кабінет з будь-якої точки світу.

Результатом діалогу стала домовленість щодо участі представників спортклубу у Деклараційній кампанії 2024. Відзнято відеосюжет про необхідність добровільно декларувати доходи та сплачувати податки. Зазначений відеоматеріал найближчим часом буде розміщено на субсайті та у соціальних мережах ГУ ДПС.

 

Про подання декларації про доходи при виїзді

на ПМЖ за кордон

Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що відповідно до п.179.3. ст. 179 Податкового кодексу України платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов'язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Нагадаємо, що декларацію про доходи можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або відправити до податкової засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

 

Про терміни звітування та сплати для підприємців на загальній системі оподаткування

Фото без опису

У Головному управлінні ДПС у Харківській області роз’яснюють, що відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб .

При цьому, податкова декларація за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подається самозайнятими особами, в тому числі фізичними особами – підприємцями до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Підпунктом 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ визначено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, обліку доходів і витрат, що ведеться згідно з п. 177.10 ст. 177 ПКУ, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Згідно з п.п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 ПКУ остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати. Надмірно сплачені суми податку на доходи фізичних осіб підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ПКУ.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ. Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.