Спалювання сухого листя і трави - заборонено законом!

  • 53

Працівники Комунальної установи «Пожежно-рятувальний підрозділ» вже вдруге за останні дні залучалися до гасіння пожеж, причина пожежі, загорання сухої трави.

Вкотре нагадуємо, що випалювання сухої рослинності заборонено Законом та карається штрафом.

Щороку восени та на весні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання.

Окрім цього, випалювання сухостою на деокупованих територіях, або на територіях, де велись інтенсивні бойові дії, або перебувають у зоні можливих бойових дій - може призвести до детонування боєприпасів, що не розірвались, та інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв. Це вкрай небезпечно для життя, у тому числі для життя рятувальників, які будуть гасити пожежі сухої трави на відкритих місцевостях.

Тому звертаємо Вашу увагу: спалювання рослинних залишків суворо заборонене!

Адміністративна відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, та опалого листя складає від 3060,00 до 6120,00 гривень.

Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає від 1530,00 грн до 4590,00 гривень.