єРобота - отримайте грантову допомогу для розвитку власного бізнесу

👔💰Малий та середній бізнес — це основа для успішної держави. єРобота — проєкт, покликаний збільшити кількість таких бізнесів.

✅Чотири позитивні ефекти від єРоботи:

- поява нових бізнесів;

- нові робочі місця та зменшення безробіття;

- податки для державного бюджету;

- експортний виторг для країни.

✅Чи потрібно повертати державі отриманий грант?

Грант — це безповоротна допомога, віддавати його не потрібно. Повернення коштів можуть вимагати лише в разі, якщо отримувач не виконав обов'язкові умови, зокрема:

- не створив робочі місця;

- провадив підприємницьку діяльність менше від визначеного строку;

- не сплачував податки.

✅Яка максимальна сума грантів, що видає держава?

- Програма Своя справа — до 250 тис. гривень.

- Програма Новий рівень — до 8 млн гривень.

- Програма Свій сад — до 400 тис. гривень за гектар, але не більше 25 гектарів.

- Програма Своя теплиця — до 7 млн гривень.

✅На що можна витратити грантові кошти?

- За програмою Свій сад — на оплату будь-яких рахунків, пов'язаних з висадкою та облаштуванням нового саду, ягіднику та винограднику.

- За програмою Своя теплиця — на будівництво (встановлення) модульної теплиці, придбання засобів виробництва (садивний матеріал, насіння, технологічне обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

- За програмою Своя справа — на придбання, оренду або лізинг обладнання, закупівлю сировини та інших матеріалів, у тому числі ліцензійного програмного забезпечення, орендну плату (не більше 25% від суми гранту), послуги маркетингу та реклами (не більше 10% від суми гранту), на комерційну концесію.

- За програмою Новий рівень (переробні підприємства) — на придбання обладнання та послуги із введення їх в експлуатацію, а також їх доставку.

‼️Більше інформації про проєкт єРобота можна дізнатись на сайті https://erobota.diia.gov.ua/#start