Комплексна Програма допомоги полоненим або члену сім'ї

Громадянам, які були позбавлені свободи внаслідок агресії рф, виплатять грошову допомогу

На позачерговій ХХІІ сесії VIII скликання Харківської облради 10 квітня ухвалили рішення про виплату одноразової адресної грошової допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Особі (або члену сім’ї особи), яка має право на отримання згаданої допомоги за рахунок коштів державного бюджету, необхідно звернутись до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України для прийняття рішення щодо встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (визнання членом сім’ї особи) з відповідною заявою і документами (додаються). Комісія з питань встановлення факту особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України при Мінреінтеграції на підставі розгляду отриманих заяв та матеріалів приймає рішення (про встановлення факту або непідтвердження факту).

Прийняті названою Комісією рішення про встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, здобувають право на отримання державної грошової допомоги після надання до Мінреінтеграції особистої заяви і документів  (Додатки 1,2,3,4).

Дод. 1 - Заява про встановлення факту

Дод. 2. Про отримання держ грош допомоги

Дод. 3. Визнання членом сімї

Дод. 4. Згода на обробку персон даних

Дод. 5. Заява на допомогу з обл. бюджета

Дод. 6. Перелік документів для допомоги звільненим

Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету на виплату одноразової адресної грошової допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України підставою для розгляду питання щодо надання одноразової допомоги є особиста заява на ім’я голови (начальника) Харківської обласної державної (військової) адміністрації або голови Харківської обласної ради та засвідчені в установленому чинним законодавством порядку таких документів:

– копії паспорта громадянина України (усіх заповнених сторінок) заявника (при наданні копії ID-паспорта: копії лицьового та зворотного боку та витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання заявника);

– копії довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника або, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, копії сторінки паспорта, де є відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У разі, якщо заявник має ID-паспорт, довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків не надається;

– виписки з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;

– довідки про відкриття поточного рахунку в Уповноваженому банку (Уповноваженими банками є банки, які відповідають вимогам, встановленим Порядком відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1231 (зі змінами), (далі – Уповноважений банк).

Заява та необхідний пакет документів подаються в паперовій чи, за технічної можливості, в електронній формі на офіційні адреси Харківської обласної державної (військової) адміністрації або Харківської обласної ради.

Крім того, вказана категорія громадян має право звернутись до голови (начальника) (начальника) Харківської обласної державної (військової) адміністрації з особистою заявою на отримання матеріальної допомоги на лікування (Додаток 6, перелік необхідних документів).

Заява та необхідний пакет документів необхідно надсилати на поштову адресу: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 64.

Виплати надаватимуться у межах комплексної Програми підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області на 2024–2028 роки.