Відділ освіти Донецької селищної ради інформує Про завершення 2023/2024 навчального року

Постановою від 28 липня 2023 року № 782 Кабінет Міністрів України визначив, що 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року.

Заклади загальної середньої освіти Донецької селищної територіальної громади у 2023/2024 навчальному році не припиняли освітній процес, не змінювали терміни канікул та не корегували структуру навчального року. Колективи закладів освіти  Донецької селищної територіальної громади  працювали за освітніми програмами, схваленими педагогічними радами, власними напрацьованими алгоритмами організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Так, до особливостей організації освітнього процесу 2023/2024 навчального року можна віднести:

зовнішні чинники та інструменти, що вплинули на форми та формати організації навчання:

-відключення електроенергії,

-збільшення повітряних тривог під час освітнього процесу,

- відсутність укриттів в усіх ЗЗСО,

- ведення електронного класного журналу на рівні всіх паралелей ЗЗСО.

психосоціальну підтримку учасників освітнього процесу:

- організація та проведення тренінгів для педагогічних колективів «Відновлення та збереження внутрішнього ресурсу педагогів в умовах воєнного стану», для шкільних психологів – «Психологічна допомога в закладах освіти під час кризових ситуацій»;

- проведення для педагогічних працівників закладів освіти тренінгів із психоемоційного відновлення тощо.

Враховуючи практики закладів загальної середньої освіти Донецької селищної територіальної громади, особливості освітнього процесу в 2023/2024 навчальному році, та зважаючи на те, що навчальний рік триває до 28 червня, рекомендуємо:

застосувати у травні 2024 року для випускників/випускниць 11-х класів модель трансформера, змінивши звичне класно-урочне навчання на індивідуалізовано-групове, для поглиблення, систематизації знань із обраних випускником/випускницею та їх батьками предметів і розвантаження учнів в умовах воєнного стану;

завершити ІІ семестр 2023/2024 навчального року та провести Останній дзвоник 31 травня 2024 року;

у разі потреби максимально використати навчальні дні червня для:

- подолання освітніх втрат/розривів та коригування підсумкового оцінювання: індивідуальні/групові компенсаторні та коригуючі заняття (за окремим графіком) для учнів/учениць 1-х – 10-х класів;

- розвитку творчих навичок та особистих якостей учнів: поглиблення знань із окремих предметів, іноземних мов.

Пропонуємо видати, із дотриманням вимог безпеки, документи про освіту: свідоцтво про здобуття початкової освіти – з 31 травня до 7 червня;

свідоцтво про здобуття базової середньої освіти – з 10 до 14 червня;

свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти – з 20 до 26 червня.

Крім того, наголошуємо на необхідності продовження роботи, направленої на надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки учасникам освітнього процесу, підвищення кваліфікації педагогів, зокрема вчителів початкової та середньої ланки Нової української школи.

Успішного завершення навчального року!

Разом до Перемоги!