Україна відзначає 8 травня як День пам'яті та перемоги над нацизмом
Цьогоріч Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
Для всієї демократичної Європи це день закінчення війни з одним із тоталітарних режимів і перемога над страшним злом нацизму.
Друга світова війна охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава, воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. Кількість жертв тих кривавих подій неосяжна розумом, та налічує десятки мільйонів.
Українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і запеклого спротиву. Не маючи власної держави, розділені між кількома країнами, українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом: чинили спротив зі зброєю в руках, боролися в підпіллях, забезпечували тилове виробництво. Українському народові довелося витримати пекельні роки окупації тоталітарними режимами, депортацію, масові вбивства і не втратити при цьому своєї ідентичності та волі прагнути до незалежності.
Друга світова війна тривала шість років, а перемога над нацизмом стала можливою завдяки неймовірній концентрації всіх сил, взаємодопомоги, консолідації і мобілізації суспільства, солідарності народів та перелаштування економічного, політичного і соціального життя в інтересах боротьби зі злом.
Здавалося б неможливим повторення подібних страшних подій в 21-му сторіччі, але сучасний світ знову стикнувся в протистоянні з амбіційними планами агресора нав’язати власний авторитарний світогляд. Єдиний шлях убезпечитись від страшного лиха, що з кожним днем стає все більш реальним для Європи, – суцільне об’єднання вільних країн заради перемоги над системою зла.
Сьогодні вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, загинув та постраждав від бойових дій та окупації часів Другої світової війни, розуміючі, що війна – це скалічені долі, людська біда, яка ніколи не забудеться.