(відповідно до пункту 41 постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)

Предмет закупівлі (послуги):

1. Найменування та код згідно з ЄДРПОУ державного замовника, його категорія:
    1. найменування державного замовника: Донецька селищна рада Ізюмського району Харківської області
    2. код згідно з ЄДРПОУ державного замовника: 04397112
    3. категорія державного замовника: Юридичні особи, які забезпечують потреби держави або територіальної громади.

2. Назва предмета закупівлі із зазначенням коду згідно з Єдиним закупівельним словником та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):  Передання в експлуатацію складові газорозподільної системи, які безпосередньо підключені (приєднані) до газових мереж Оператора ГРМ, та використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи. Надання послуг з експлуатації складових газорозподільної системи   включає здійснення Оператором ГРМ  послуг з технічного обслуговування газорозподільної системи ДК 021:2015  50530000-9  Послуги з ремонту та обслуговування техніки

Обґрунтування укладання Договору  на експлуатацію складових газорозподільної системи з  Харківською філією ТОВ «Газорозподільні мережі України

З метою дотримання вимог «Кодексу газорозподільної системи» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України» 06 листопада 2015 року за №1379/27824 та затверджено постановою НКРЕ КП 30 вересня 2015 р. №2494) та недопущення припинення розподілу природного газу мешканцям  Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області .  Донецька селищна радаІзюмського району Харківської області , передає Харківській філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» в експлуатацію складові газорозподільної системи, які безпосередньо підключені (приєднані) до газових мереж Оператора ГРМ, та використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи. Надання послуг з експлуатації складових газорозподільної системи   включає здійснення Оператором ГРМ  послуг з технічного обслуговування газорозподільної системи.

Для надійної та безаварійної експлуатації газорозподільної системи, Оператор ГРМ  забезпечує запобіжні заходи безаварійної експлуатації ГРМ,  а саме: підтримує технічний стан пристроїв, установок, мереж, а також системних об’єктів згідно з вимогами законодавства, провадить постійний експлуатаційний нагляд.

З 01.07.2023 року згідно Постанови НКРЕКП №1131 від 28.06.2023 року  Оператором ГРМ  виступає Харківська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України», що здійснює  комплекс технічних заходів, необхідних для забезпечення розподілу природного газу, виконує роботи з технічного обслуговування, огляду, обстеження та поточного ремонту газових мереж в зоні ліцензійної діяльності Харківської філії  ТОВ  «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» ЄДРПОУ 45051254.

Керуючись положеннями абзацу 3 пп.5 п. 13. Особливостей ВС, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, від 12 жовтня 2022 року №1178 ( зі змінами), здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, враховуючи відсутність конкуренції з технічних причин, договір про закупівлю послуг  з технічного обслуговування складових газорозподільної мережі може бути укладено лише з Оператором ГРМ, який здійснює розподіл природного газу  на території своєї ліцензованої діяльності.

ТОВ «Газорозподільні мережі України»» було створено у вересні 2022 року рішенням Дочірньої Компанії «Газ України» НАК «Нафтогаз України» з метою упорядкування та гармонізації газорозподільної системи України під єдиним брендом «ГАЗМЕРЕЖІ». Згідно Постанови Кабінету Міністрів України 1335 від 25 листопада 2022 року «Про врегулювання питання використання газорозподільних систем або їх складових» ТОВ «ГРМУ» передано в експлуатацію державні газорозподільні мережі з метою створення автономного та незалежного Національного  оператора газорозподільної системи України та дотримання державницької позиції щодо розвитку та забезпечення функціональності, безперервності робіт, цілісності, стійкості об’єктів критичної інфраструктури, у тому числі постійного забезпечення споживачів послугами з розподілу природного газу.

Відповідно до  Постанови НКРЕКП №1131 від 28.06.2023 р. про видачу  ліцензії на впровадження господарської діяльності з розподілу природного газу  Харківській філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" -   Товариство є монополістом з розподілу природного газу та виступає як єдиний Оператор ГРМ на території Донецької селищної ради  у Харківській області Ізюмського (бувшого Балаклійського) району.

Вищеозначені обставини, є умовою для застосування процедури закупівлі без використання електронної системи відповідно  абзацу 3 пп.5 п. 13. Особливостей ВС, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, від 12 жовтня 2022 року №1178 (зі змінами) (відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена  Замовником) -  Харківська філія ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» має відсутність конкуренції з технічних причин, що є умовою  для застосування процедури закупівлі  послуг з експлуатації складових газорозподільної системи,  що включає  послуги з ремонту та обслуговування техніки(5053000-9) та згідно з ліцензією здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, що є умовою для застосування процедури закупівлі без використання електронної системи.