Звіт за результатами консультації з громадськістю

за результатами консультації з громадськістю

щодо визначення концепції меморіальних об'єктів з вшанування пам'яті мешканців громади, загиблих під час військових дій, розпочатих Російською Федерацією проти України

З метою вивчення громадської думки мешканців Донецької селищної територіальної громади стосовно визначення концепції меморіальних об'єктів з вшанування пам'яті мешканців громади, загиблих під час військових дій, розпочатих Російською Федерацією проти України, відповідно до розпорядження Донецького селищного голови від 19.06.2024 р. № 95 «Про  проведення консультацій з громадськістю щодо визначення концепції меморіальних об’єктів з вшанування пам’яті мешканців громади, загиблих під час військових дій, розпочатих Російською Федерацією проти України»,  враховуючи Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03.11.2010 р. № 996,   згідно Положення про публічні електронні консультації з громадськістю Донецької селищної територіальної громади Ізюмського району Харківської області з питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Донецької селищної ради від 19.10.2023 р. № 2103-VIII, з використанням платформи «Е-dem» (за посиланням: EConsultation (e-dem.ua)) та шляхом здійснення опитування в паперовому вигляді,  Донецькою селищною радою проведено відповідну консультацію з громадськістю в період з 24.06.2024 р. по 09.07.2024 р.

Ініціатором зазначеної консультації виступив Донецький селищний голова.

Пропозиції від громадян приймались протягом 15 (п’ятнадцять) днів, впродовж вказаного періоду від мешканців громади надійшло 27 пропозицій, зауважень та коментарів (24 – в електронному вигляді, 3- в паперовому вигляді).

Інформація стосовно використання результатів консультації під час подальшої підготовки проєктів відповідних рішень:

Пропозиції щодо концепції меморіальних об'єктів

Кількість користувачів, що подали схожі пропозиції

Позиція користувачів

Позиція Донецької селищної ради (враховано чи не враховано) з відповідним обґрунтуванням

5

Встановлення  індивідуальних меморіальних панелей із розміщенням на них     фотографій та інформації про кожного загиблого

1

Встановлення інформаційних банерів на металевій основі (тимчасовий варіант меморіального об’єкту)

1

Встановлення стел з іменами полеглих героїв

Відхилено у зв’язку із тим, що встановлення стел  із викарбуванням  на них даних загиблих буде можливим тільки  при наявності повної офіційної інформації стосовно всіх мешканців громади, які загинули під час бойових дій.

3

Встановлення Інтерактивих інформаційних комплексів (панелей), з антивандальним захистом, які б містили фото й детальну інформацію про загиблих, та передбачали б можливість для  редагування інформації

6

Встановлення єдиного меморіального комплексу  без прив’язки до особистої інформації про загиблих, біля якого мешканці громади могли б збиратися для вшанування пам’яті всіх полеглих від російської агресії

3

Створення «Книги пам’яті» на офіційному вебсайті громади

2

Використання природних ландшафтних локальних  утворень (пагорби, тераси, яри тощо) в якості місць для розміщення меморіальних комплексів з вшанування пам’яті мешканців громади, загиблих від російської агресії

Відхилено  у зв’язку із відсутністю відповідних природних ландшафтних локальних утворень в центральних частинах населених пунктів громади, що можна було б конструктивно використати для розміщення меморіальних об’єктів

2

Розміщення іменних дзвонів пам’яті

1

Висадження дубових алей із розміщенням іменних пам’ятних табличок з інформацією про загиблих

1

Пропозиція про створення у кожному старостинському окрузі  Алей слави загиблих односельців

Враховано

Аналіз та вивчення всіх наданих пропозицій та коментарів до них дозволяють зробити наступні висновки:

1. Більшість  респондентів висловлюють думку щодо необхідності вшанування пам’яті всіх мешканців громади  (і військових, і мирних мешканців), загиблих під час військових дій, розпочатих російською федерацією проти України.

1. Думки, майже порівну, розділились між двома концепціями:

- загальний меморіал без прив’язки до інформації про загиблих мешканців громади;

- персоналізовані меморіальні об’єкти із розміщенням фотографій загиблих та інформації про них.

3. Щодо місць встановлення меморіальних об’єктів, пропозиції можна узагальнити наступним чином:

- меморіальні об’єкти пропонується встановити в усіх старостинських округах громади і загальний – в центральній садибі (с-ще Донець);

- в с-щі Донець в якості основних місць для дислокації меморіальних об’єктів запропоновано:

• центральна площа селища,
  • ділянка біля Палацу культури ГПУ «Шебелинкагазвидобування»,
  • на місці дитячого майданчика по вул. Центральній, б. 40 (біля приміщення ЦНАП),
  • вздовж вул. Центральної  (в місцях насаджень ялини),
  • по вул. Захисників України (каштанова алея),
  • на території Алеї Слави,
  • поряд з пам’ятником загиблих воїнів  в боях за визволення селища в роки Другої світової війни;
  • в с. П’ятигірське – біля Палацу культури;
  • в с. Шебелинка – в центральній частині села біля вже існуючих пам’ятних знаків.