ГУ ДПС України в Харківській області інформує
Правильно заповнюємо реквізит «Призначення платежу» при сплаті податкового боргу/заборгованості
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що у разі самостійного погашення платниками податків заборгованості, заповнення реквізитів «Призначення платежу» платіжних інструкцій здійснюється відповідно до Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148 (далі - Порядок №148).
Під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платники заповнюють такі поля:
«Код виду сплати»;
«Додаткова інформація запису».
У полі «Код виду сплати» при сплаті коштів платниками у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості необхідно зазначити код сплати 140.
У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі.
Наприклад: код виду сплати: 140, додаткова інформація: сплата податкового боргу по податку на прибуток.
Якщо платником не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до Порядку №148, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання/єдиний внесок за кодом виду сплати 101.
Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи на податкову знижку
Головне управління ДПС у Харківська області нагадує, що з метою реалізації права на податкову знижку платник податків за своїм вибором може подати податкову декларацію про майновий стан і доходи в один із таких способів:
особисто або уповноваженою особою у Центри обслуговування платників;
поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Для зручності при поданні декларації в Електронному кабінеті створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації, а також дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.
Також Декларацію на податкову знижку можна подати за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова». Термін подання декларації для фізичних осіб, які мають право на податкову знижку, - до 31 грудня (включно) року, наступного за звітним.
У яких випадках контролюючий орган відмовляє в реєстрації ПРРО?
Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що відповідно до п. 6 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» за наявності підстав для відмови в реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови.
Відмова у реєстрації ПРРО формується, якщо:
автоматизованою перевіркою виявлено недотримання загальних вимог щодо електронного документообігу (обов’язковість та/або послідовність підписання електронного документа, невідповідність електронного документа затвердженому формату (стандарту), незаповнення обов’язкових реквізитів, недійсність електронних підписів та/або печаток підписантів Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316605) (додаток 1 до Порядку № 317), непідтвердження права підписанта на подання Заяви тощо);
ПРРО із зазначеними у Заяві назвою та локальним номером вже зареєстрований;
щодо господарської одиниці, вказаної у Заяві, суб’єкт господарювання не повідомив про такий об’єкт оподаткування контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України або згідно з таким повідомленням відповідний об’єкт є закритим чи не експлуатується суб’єктом господарювання (повідомлення за ф. № 20-ОПП);
суб’єкта господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
виявлено розбіжності даних, вказаних у Заяві, з даними щодо обліку та реєстрації суб’єкта господарювання в контролюючих органах як платника податків.