29 вересня – Всесвітній день серця.

  • 130

Фото без опису

 

29 вересня – Всесвітній день серця.

         Серцево-судинні захворювання(ССЗ) є основними причинами смертності у світі. В Україні вони є причиною понад половини – 67% – усіх смертей. За даними Світового банку, кожен третій українець у віці від 18 до 65 має підвищений кров’яний тиск, що збільшує ризики серцево-судинних захворювань. Зростає захворюваність на гіпертонію серед молодих чоловіків – на неї страждає кожен п’ятий українець у віці від 18 до 24. Це змінює вікову та ґендерну структуру українського населення і має серйозні економічні та соціальні наслідки. Багатьох цих захворювань можна уникнути завдяки змінами у поведінці чи звичках. Ми підготували для вас поради, які допоможуть вам краще дбати про здоров’я свого серця.

1. Киньте курити, якщо ви все ще це робите. Це буде найкращим рішенням для здоров’я вашого серця. Куріння є однією із головних причин виникнення серцево-судинних захворювань.                                                                                                                                       2. Будьте активними. Вгору-вниз: фізична активність може знизити ризик розвитку захворювань серця.

3. Слідкуйте за вагою. Надмірна вага підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

4. Їжте більше клітковини – принаймні 30 грам над день.

5. Скоротіть об’єм насичених жирів у раціоні. Коли ви вживаєте забагато їжі з високим вмістом насичених жирів, може підвищитися рівень холестерину у крові.

6. Вживайте менше солі. Щоб кров’яний тиск був у нормі, приберіть сільничку зі столу, додавайте менше солі під час готування їжі.

7. Їжте рибу принаймні двічі на тиждень, у тому числі порцію жирної риби, адже вона є потужним джерелом омега-3 жирних кислот, які захищають від проблем з серцем.

8. Менше алкоголю. Не забувайте що алкоголь калорійний, і його надмірне вживання  не лише може додати ваги, але й збільшує ризики серцево-судинних захворювань.

9. Читайте етикетки на продуктах харчування. Коли ви ходите по магазинах, варто читати етикетки на продуктах та перевіряти їхню калорійність, жирність, вміст солі та цукру. Така звичка допоможе вам зробити кращий вибір на користь вашому серцю.

         Люди, що страждають на ССЗ, або що піддаються високому ризику таких захворювань потребують раннього виявлення та надання допомоги шляхом консультування та, при необхідності, прийому лікарських засобів.

        Поділіться цією інформацією з рідними та друзями.