ЗВІТ ПРО  РОБОТУ СТАРОСТИ  П’ЯТИГІРСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО  ОКРУГУ

  • 42

Фото без опису

З В І Т

ПРО  РОБОТУ СТАРОСТИ  П’ЯТИГІРСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО  ОКРУГУ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ДОНЕЦЬКОЇ  СЕЛИЩНОЇ РАДИ ШЕРЕМЕТА ДМИТРА МИКОЛАЙОВИЧА  ЗА 2024 РІК

 Шановні жителі П’ятигірського старостинського округу 2025 рік набирає своїх обертів, всі ми ще раз перевели свій подих, набралися терпіння, подякували Богу за те, що надихає нас та надає наснаги на боротьбу за незалежність, за право бути господарями на своїй землі й у своїй країні, на здобуття Перемоги від підступного ворога, а далі… закотили рукава і працюємо з Божим благословенням.

Відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Положення про старост – як староста П’ятигірського старостинського округу перед жителями своїх підпорядкованих населених пунктів я маю звітувати про проведену роботу за минулий 2024 рік, що зроблено і що не вдалося.

  Цей звіт не лише про мою роботу впродовж складного 2024 року, а і звіт про життя громади, селищного активу, всіх жителів старостинського округу, які долучилися до того, щоб життя у нашій громаді стало кращим.

  Рік пройшов у складних умовах воєнного стану, нові реалії вплинули на пріоритети в роботі та здійсненні повноважень.

  Наділений повноваженнями Донецькою селищною радою, яка мене затвердила, діяти в інтересах жителів П’ятигірського старостинського округу у виконавчих органах селищної ради:

  • Беру участь у пленарних засіданнях Донецької селищної ради та засіданнях її постійних комісій ( при запрошенні на засідання комісії щодо розгляду питання, що стосується території П’ятигірського старостинського округу) з правом дорадчого голосу.,
  • Як член виконавчого комітету Донецької селищної ради беру участь у пленарних засіданнях виконавчого комітету селищної ради, де дію та представляю інтереси жителів П’ятигірського старостинського округу.,
  • Сприяю нашим мешканцям у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, передаю їх за призначенням. При зверненні громадян приймаються заяви по соціальному захисту, по земельним питанням, на виготовлення технічних та проектних документацій на земельні ділянки для їх оформлення у приватну власність, які надалі подаються на розгляд сесії Донецької селищної ради, або виконавчого комітету.,
  • Беру участь в організації виконання рішень селищної ради, її виконавчого комітету, розпоряджень, доручень селищного голови на території старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням.,
  • Здійснюю моніторинг за дотриманням на підвідомчій території
    старостинського округу громадського порядку, станом виконання прийнятих рішень селищної ради, правил благоустрою населеного пункту.

   Так, як і раніше в старостинському окрузі видаються довідки у межах наданих повноважень для оформлення субсидії, компенсації та для інших потреб, видаються довіреності та виконуються інші нотаріальні дії (засвідчення підпису на заявах, засвідчення копій документів, оформлення заповіту), ведеться облік  військовозобов’язаних та резервістів.

Тепер дещо зробимо аналіз динаміки населення станом на 01.01.2025 року зареєстроване населення складало:

Всього – 1957 осіб.
селище П’ятигірське - 1903 осіб.,
село Глазунівка - 53 особи.,

село Серафимівка – 1 особа.

 

         У зв’язку з агресією РФ та початком бойових дій на території України, багато мешканців (переважно жінки с дітьми)  були змушені покинути свої домівки, та переїхати в більш безпечніші міста. Також до селища П’ятигірське прибули та зареєструвалися внутрішньо переміщені особи.  

Фактично на території П’ятигірського старостинського округу залишилось та проживають -  1094 особа в тому числі 69 осіб ВПО :

         дітей дошкільного віку – 15 дітей із них 3 дитини ВПО.,

дітей шкільного віку – 127 дітей із них 9 дітей ВПО.,

працездатне населення –  515 осіб із них 28 осіб ВПО.,

громадян пенсійного віку – 437 осіб із них 29 осіб ВПО (в тому числі особам якім за 90 років – 2 особи із них 1 особа ВПО).

Населення за статтю складає:

    • чоловіки – 501 особа в тому числі 32 особи ВПО,                
    • жінки – 593 особи в тому числі 37 осіб ВПО.


На території старостинського округу за період 2024 року:

народилась – 4 дитини -  3 дитини місцеві (Наконечна Злата, Перепелиця Олексій, Колотило   Захар)., та 1 дитина ВПО (Тисленко Вікторія).,

померло – 34 особи.

Узагальнимо минулорічну роботу за наступними підпунктами:

Місцеве самоврядування

  Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією РФ робота старостинського округу проводиться відкрито, в інтересах нашого населення та громади . Забезпечуються в межах повноважень та обмеженої фінансової можливості старостинського округу вирішення питань жителів, пошук методів і підходів до розв'язання назрілих, гострих, життєвих питань та проблем, що виникають в силу тих чи інших обставин, а саме: соціального захисту населення, оформлення пільг та субсидій, питань пенсійного фонду, руху соціального автобусу, заготівля дров на зиму,  вивозу сміття, обслуговування соціальними працівниками, отримання одноразової адресної грошової допомоги із різних потреб, роботи торгівельних точок, роботи виїзної торгівлі, оформлення ІД –картки та отримання витягу з реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання, оформлення спадщини, про відновлення газопостачання у відключених домогосподарствах від системи газопостачання, та багато інші.

            У продовж 2024 року систематично відбувався особистий прийом громадян мною старостою П’ятигірського старостинського округу з приводу надання моральної підтримки та допомоги у вирішенні  побутових питань, а також питання з відновлення пошкодженого житла (за Програмою «Є-Відновлення»), питання та звернення за Програмою «Турбота», питання про матеріальні допомоги військовослужбовцям та їх родинам, питання забезпечення твердим паливом мешканців  села Глазунівка, яке не газифіковане. З усіх звернень та питань громадянам було надано вичерпну відповідь, необхідні документи, довідки, контактні телефони або адреси.

  В П’ятигірському старостинському окрузі введеться діловодство, відповідно до затвердженої номенклатури справ.

Згідно Інструкції з діловодства ведуться журнали:

  • Журнал реєстрації вхідних документів – опрацьовано та зареєстровано за 2024 рік – 250 документів;
  • Журнал реєстрації вихідних документів – опрацьовано та зареєстровано за 2024 рік – 204 документа.,
  • Журнал реєстрації довідок  – видано за 2024 рік - 292 довідки різного соціального характеру.

За зверненнями громадян за звітний період 2024 року на території П’ятигірського старостинського округу вчинено 45 нотаріальних дій з питань, віднесених законом до відання посадових осіб органів місцевого самоврядування, згідно зі статтею 37 Закону України «Про нотаріат». Зареєстровано 5 заповітів, про що скеровано відповідно 5 заяв до Харківської філії ДП «Національні інформаційні системи» для подальшої реєстрації заповітів в Спадковому реєстрі нотаріальних дій та відповідно отримано 5 Витягів про успішну їхню реєстрацію.

  • засвідчено вірність підпису на заявах різного характеру – 24,
  • посвідчено довіреностей – 16.

В П’ятигірському старостинському окрузі введеться державна реєстрація актів цивільного стану про народження дитини, про смерть та укладання шлюбу, за 2024 рік було видано 28 свідоцтв про смерть.

За 2024 рік проведено та складено 11 актів з обстеження матеріально-побутових умов проживання для здійснення перерахунків за комунальні послуги для мешканців, які тимчасово переїхали до інших більш безпечних місць проживання, акти для отримання матеріальної допомоги сім’ям з дітьми які опинились у складних життєвих обставинах від благодійних організацій.

          У селищі П’ятигірське при старостинському окрузі працюють також  спеціаліст відділу ЦНАП та спеціаліст відділу СЗН Донецької селищної ради, які надають на місці відповідні послуги усім бажаючим  з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, збору пакету документів для звернення за матеріальною допомогою до Донецької селищної ради, оформлення субсидій, надання консультацій з різних питань на підтримку мешканців П’ятигірського старостинського округу та осіб з числа ВПО, які тут зареєстровані. 

За зверненнями громадян в П’ятигірському старостинському окрузі в 2024 році здійснювалась робота спеціалістів відділу СЗН та відділу ЦНАП  Донецької селищної ради а саме:

- Прийнято пакетів документів для призначення допомоги при народженні дитини- 2 заяви;

- Прийнято пакетів документів на грошову компенсацію «Пакунок малюка» -2 заяви;

- Прийнято пакет документів для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям- 1 заява;

- Прийнято пакетів документів для призначення субсидій – 88 заяв;

- Прийнято пакет документів для видачі посвідчення «Ветеран праці» – 1 заява;

- Прийом документів на призначення пільг – 28 заяв (УБД-15, Педагогічний працівник – 5, Чорнобилець -8);

- Оформлено заяв на отримання статусу ВПО – 14 заяв;

- Оформлено пакетів документів на призначення допомоги ВПО – 25 звернень;

- Прийнято заяв «Діти війни» - 18 заяв;

- Прийнято заяв по Програмі «Турбота» для виплат одноразової допомоги мешканцям П’ятигірського старостинського округу – 22 особи ( Операція -14 чол., Онкохворі – 3 чол., Тяжкохворі -2 чол., допомога на поховання – 3 чол.);

Прийнято заяв «Допомога військовослужбовцям» - 15 заяв;

- Складено актів обстеження матеріально-побутових умов проживання - 15 актів;

- Оформлено пакетів документів на компенсацію по програмі «Прихисток»

( у 2024 році було 3 домогосподарства в яких розміщувалось 4 особи);

- Оформлення пакету документів на допомогу до Дня «Захисників та Захисниць України»   – 24 заяви; 

- Оформлення пакету документів на допомогу до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав – 4 заяви;

- Оформлення пакету документів на допомогу до Дня вшанування ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії  –22 заяви;  

- Видано довідок - характеристик по запитам ( суду, пеніціарної служби, поліції) – 110 довідок;

- Оформлено заяв про реєстрацію місця проживання (перебування) з одночасним зняттям із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування ) – 63 заяви;

- За зверненнями громадян надавались Витяги з реєстру про реєстрацію місця проживання - 247 звернень;

- Надана допомога в актуалізації даних військовозобов’язаним – 75 заяви/витяги.

Працюємо, як в електронній формі, так ведеться і картотека.

Відповідно до пункту 20 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про військовий облік і військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно нових вимог та розпоряджень начальника Ізюмського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області, розпоряджень Донецького селищного голови мною старостою П’ятигірського старостинського округу постійно проводиться  робота з оповіщення та вручення повісток, щодо прибуття військовозобов’язаних до першого відділу Ізюмського РТЦК та СП Харківської області для оновлення персональних даних та проходження медичного огляду, визначення стану придатності та призову на військову службу під час мобілізації.

Комісією у складі трьох чоловік (староста, діловод та спеціаліст відділу ЦНАП) неодноразово було проведено по квартирний та подвірний обхід для вручення повісток згідно визначених термінів. На тих військовозобов’язаних, які не мешкають на протязі декількох і більше років складені Акти з підписами членів комісії.

З метою контролю за станом громадського правопорядку на підвідомчий території, спланована робота поліцейського офіцера громади Сергія САЛО (робочі виїзди до заявників та дистанційні обговорення насущних питань).

          В П’ятигірському старостинському окрузі облаштований  пункт незламності, який розташований за адресою: селище П’ятигірське вул. Дружби буд.1 - де можна при відсутності світла зарядити телефон, обігрітися, випити чаю чи кави, при необхідності переночувати. Донецька селищна рада забезпечила старостинський округ бензо- та дизель-генераторами з запасом пального.

В адміністративному приміщенні П’ятигірського старостинського округу створений Консультаційний пункт з питань цивільного захисту населення, в якому ведеться  журнал обліку консультацій, наданих непрацездатним відвідувачам населених пунктів.

Підприємством ТОВ “Агросет” та Благодійним фондом «Агрейн» на протязі року надавалась значна підтримка шляхом виділення за потребою необхідної вантажної техніки та будівельних матеріалів населенню, для здійснення ремонтних робіт з відновлення пошкодженого житла, електромереж та благоустрою території населеного пункту селища П’ятигірське. Всі здійснені заходи були направлені на підтримку мешканців нашого старостинського округу.

Соціальний захист населення

На території сіл проживають:

  • багатодітних сімей 3 в яких виховується 9 дітей.,
  • мами одинокі –  9 які виховують 10  дітей.,
  • неповні сім’ї з дітьми –  6 в яких виховується 6 дітей.,
  • діти інваліди –  3 дитини.,
  • діти сироти – немає.,
  • Діти які знаходяться під опікою – 1 дитина
  • діти позбавлені батьківського піклування – немає.,
  • учасників тилу – 38 чол.,
  • учасник ліквідації аварії на ЧАЕС – 22 чол.;
  • Громадяни, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 3 чол.
  • Інвалідів усіх груп і категорій – 89 чол.,

Майже три роки ми живемо в умовах війни. На сьогоднішній день у нас обліковується :

  • Військовослужбовці, які несуть службу в ЗСУ - 30 чол.,
  • Сім’ї військовослужбовців -   16 сімей
  • учасників АТО –  12 чол.,

З часу повномасштабного вторгнення на території округу проживало 185 осіб з числа ВПО. Станом на сьогодні проживають сім’ї переселенці – 69 чоловік, із них

  • за статтю чоловіки – 32 осіб , а жінки 37 осіб.,
  • за віком:
  • діти віком від 0 до 18 років – 12 чол.,
  • громадяни від 18 до 60років – 28 чол.,
  • громадяни віком 60+ - 29 чол.

 

На протязі 2024 року продовжувалася робота по складанню списків на отримання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, в основному були охвачені мало захищені верстви населення – сім’ї з дітьми, люди у віці 60+, та особи з інвалідністю, родини військовослужбовців. Кількість наборів гуманітарної допомоги завжди з’ясовувалася з відділом соціального захисту населення.

Гуманітарна допомога видавалася за сприяння міжнародних організацій у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, наборів для людей які постійно потребують стороннього догляду.

У жовтні 2024 році Французькою міжнародною гуманітарною організацією «Acted»  було виділено на опалювальний зимовий період кошти для придбання твердого палива сім’ям які опалюють свої домівки твердим паливом, а також кошти виплачували сім’ям ВПО, інвалідам 1 кат. та людям похилого віку 60 +.

 Від відділка соціального захисту населення  були отримані солодкі подарунки до Різдвяних та Новорічних свят для дітей інвалідів та багатодітних родин.

На території старостинського округу працюють два соціальні працівники:

  • Короткова Людмила Іванівна – обслуговує 13 громадян.,
  • Короткова Катерина Юріївна – обслуговує 10 громадян.,

Всього обслуговується - 23 одиноких пристарілих громадян, які потребують стороннього догляду.

Надаються послуги ЦНСП Донецької селищної ради : Соціальне таксі для осіб похилого віку, для відвідування лікарні та інших необхідних питань.

 

 

Зв’язок

На території старостату функціонує пересувне відділення поштового зв’язку  «Укрпошти», яке працює два дні на тиждень (вівторок та п’ятниця ) з 12-00 до 15-00 години. Забезпечують населення необхідними послугами – видача пенсійних виплат, видача перерахованих субсидій, приймання комунальних платежів, відправка та вручення посилок, рекомендованих листів, приймання та виплата грошових переказів. Також на протязі 2024 року на території старостату працювало пересувне відділення «Ощадбанку» один-два рази в місяць – надавали банківські послуги.

Транспорт

В П’ятигірський старостинський округ їздить соціальний автобус який забезпечує перевезення населення до Центральної садиби три ризи на добу (о 7.00 годині, о 15.00 годині та 17.00 годині). 

Культура

В старостинському окрузі працюють згідно затверджених графіків роботи установи культури, це:

  • П’ятигірський палац культури
  • П’ятигірська філія Комунального Закладу “Публічна бібліотека Донецької селищної ради Ізюмського району”

   Робота П’ятигірського палацу культури та П’ятигірської філії Комунального Закладу “Публічна бібліотека Донецької селищної ради Ізюмського району” завжди була спрямована на створення затишної атмосфери, де прислухаються до думок різних вікових, та соціальних груп населення нашого округу. Робота була спрямована на довіру і повагу користувачів, надаючи їм якісну та корисну інформацію. Проводились обмежено- масові заходи, бесіди, круглі столи, привітання та надавалася література з дотриманням умов безпеки.

Головним напрямком залишаються питання відродження української національної культури, краєзнавства, патріотичного виховання серед населення. Проводилися книжкові виставки, бесіди, патріотичні уроки, майстер клас які супроводжувалися виставками. Обмежено-масові заходи які проходили в закладах культури всі висвітлювалися на офіційній сторінці Донецької селищної ради та світлинах офіційного фейзбука, де не тільки наші мешканці села, але і багато інших людей могли поглянути, як працює П’ятигірський палац культури та  П’ятигірська філія Комунального Закладу “Публічна бібліотека Донецької селищної ради Ізюмського району”

З початком підготовки об’єктів комунальної власності до зимового періоду 2023-2024 року за вдяки відділу культури, молоді та спорту, було прискорено виконання робіт з підвищення енергоефективності та енергозбереження. Це роботи по заміні дерев’яних вікон на сучасні металопластикові у приміщенні П’ятигірського Палацу Культури, де останнім часом оживилась культурно-масова робота, запрацювали гуртки різних напрямків розвитку і для малечі і для дорослого населення. Часто відбуваються спортивні змагання. Наш Палац Культури відповідає усім необхідним критеріям роботи спортивного сектору розвитку. За сприяння Донецької селищної ради та  відділу культури, молоді та спорту отримали нову спортивну форму та спортивний інвентар.

          Для культурного відпочинку населення при П’ятигірському Палаці Культури організовані гуртки розвитку творчості та майстерні – вишивання, в’язання, малювання, поділки, виготовлення свічок для військовослужбовців.

         Гурток фітнесу П’ятигірського Палацу культури:

         Прагнення до краси тіла і душі!

         Кожне заняття — це крок до себе, до своїх цілей, до здорового та збалансованого життя.

         Фітнес, що надихає: Тут кожен рух, кожна вправа спрямовані на те, щоб відвідувачі відчули себе сильнішими та впевненішими.

       Заняття для душі: Заняття створюють атмосферу, де кожен почувається комфортно та мотивовано до розвитку.

      Турбота про себе: Заняття в гуртку допомагають підтримувати здоров’я, знімати стрес і знаходити енергію для нових звершень.

           Гурток хореографії "Незабудка" П'ятигірського Палацу культури

          Я люблю танцювати! 

          Юні таланти щодня віддаються магії танцю, вдосконалюючи свої навички та створюючи справжні танцювальні шедеври .

          Кожне заняття – це не лише нові рухи, але й можливість виразити свої емоції , розвинути творчість та знайти друзів на все життя .

 

В 2024 році завершено реалізацію важливого проєкту Бюджету участі – «Відновлення хореографічної зали П’ятигірського палацу культури», який переміг в категорії «Освітні, творчі та культурні ініціативи». Авторкою проєкту стала художня керівниця закладу – Анна Реброва, ініціатива якої отримала  значну підтримку від жителів громади, що засвідчує її актуальність і важливість. Основним завданням проєкту було проведення ремонтних робіт у хореографічній залі Палацу культури:

відремонтовано підлогу, стіни та стелю;

забезпечено комфортні умови для занять хореографією;

створено простір, який сприятиме розвитку творчих здібностей дітей та молоді.

Відновлена зала відкриває нові можливості для занять танцями, проведення репетицій і творчих заходів. Це важливий крок для підтримки культурного розвитку громади, залучення молоді до мистецтва та популяризації здорового способу життя через активну творчість.

Донецька громада продовжує активно сприяти реалізації ініціатив, які позитивно впливають на якість життя її мешканців. Програма «Бюджет участі» залишається ефективним інструментом для втілення ідей жителів, які прагнуть зробити громаду кращою.

В кінці 2024 року за підтримки Донецького селищного голови та ініціативи відділу культури, молоді та спорту були виділені кошти з місцевого бюджету на капітальний ремонт двох кімнат в П’ятигірському Палці культури, в одну із яких планується  розмістити П’ятигірську філію Комунального Закладу “Публічна бібліотека Донецької селищної ради Ізюмського району”, а в іншої створи молодіжний простір «ПУЛЬС», де  молодь може проводити своє дозвілля, навчатися та брати участь у волонтерських ініціативах, проводити інформаційно-тематичні бесіди, інтелектуальні ігри, декламування віршів та інше.

Відкриття бібліотеки та молодіжного хабу «ПУЛЬС» в П’ятигірському палаці культури заплановано на січень 2025 року.

Освіта

На території старостинського округу працюють два заклади освіти:

  • П’ятигірський заклад дошкільної освіти в якому навчаються – 46 дітей
  • П’ятигірський ліцей в якому навчаються – 153 дитини.

Виховні та навчальні процеси у освітніх закладах під час дії військового стану здійснюються й надалі дистанційно. Повністю охоплено навчанням дітей території обслуговування, всі вони здобувають базову загальну середню освіту. Серед здобувачів освіти є діти, які мають статус ВПО.

Адміністрація ліцею здійснює постійний аналіз якісного та кількісного складу педагогічних працівників навчального закладу, що дозволяє простежити тенденції забезпечення кадрами, визначити потребу в педагогах, виявити рівень професійних можливостей та ускладнень.

У 2023/2024 навчальному році курси підвищення кваліфікації пройшли більшість вчителів згідно графіка.

Протягом дистанційного навчання  вчителі не тільки навчали, а ще й вчилися самі: вивчали  освітні платформи для роботи з дітьми в таких  умовах, проходили онлайн курси та вебінари.   

 Протягом навчального року молодші школярі брали активну участь в роботі ліцею. Це тематичні конкурси малюнків, різні свята які проводилися в закладі. Проведення цих конкурсів для дітей є хорошою можливістю перевірити свої знання, навчитися працювати з тестами.

Протягом 2023 – 2024 року обслуговуючий персонал ЗДО та ліцею підтримували свої територію і приміщення в належному санітарному стані, також надавали волонтерську допомогу ЗСУ: плели маскувальні сітки, в’язали шкарпетки, готовили обіди та інше.

Сільське господарство

Землі на території П’ятигірського старостинського округу оброблюють товариства з обмеженою відповідальністю, фермерські господарства, фізичні особи підприємці, одноосібники, які обробляють землю самостійно. Основним видом зайнятості сільського населення є городництво і вирощування сільськогосподарської продукції, як для власних потреб, так і для реалізації.

Медицина

Медичною допомогою охоплені всі жителі П’ятигірського старостинського округу.

На території округу працює АЗПСМ – сімейний лікар Поліщук Ольга Володимирівна в якій нараховується понад 800 декларацій заключних з населенням, також працює – одна медична сестра та підсобний робітник.

 Населення старостинського округу було дуже задоволене роботою лікаря.

Торгівля

В П’ятигірському старостинському окрузі  здійснюють свою діяльність такі підприємці:

  1. Фізична особа підприємець – Аксьонов В.А. (торгівля продуктами харчування);
  2. Фізична особа підприємець – Голоднікова Л.В. (торгівля продуктами харчування);
  3. Фізична особа підприємець – Софіна Л.В. (торгівля продуктами харчування);
  4. Фізична особа підприємець – Іванова В.П. (торгівля продуктами харчування);
  5. Фізична особа підприємець – Наконечний С.В. (торгівля продуктами харчування);
  6. Фізична особа підприємець – Агєєнкова І.А. (торгівля продуктами харчування);
  7. Фізична особа підприємець – Шалімов В.О. (торгівля будівельними, господарчими та побутовими товарами);
  8. Фізична особа підприємець – Хорошева О.В. (торгівля господарчими та побутовими товарами);
  9. Фізична особа підприємець – Сичак В.О. (аптека).

Також на території округу у вівторок та п’ятницю що неділі у центрі селища працює ринок, на якому торгують свійською продукцією та продуктами харчування місцеві та різні підприємці.

Благоустрій села

З приводу благоустрою населених пунктів у 2024 році у співпраці з ЖКГ «Донецьке» на П’ятигірському старостинському окрузі працюють 10 працівників з благоустрою. Працівниками цього підрозділу постійно проводяться роботи з благоустрою території населеного пункту. У продовж року вони задіяні у прибиранні прибудинкових територій, вулиць і доріг селища Пʼятигірське. На протязі літнього періоду проводяться покоси трави, прибирання на кладовищі, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ  та інші роботи, а також були проведені роботи з благоустрою на квітниках по висадці квітів та кущів, які було придбано за кошти ЖКГ «Донецьке». Вивіз побутових відходів здійснюється підприємством ЖКГ «Донецьке»

В рамках всеукраїнської щорічної акції «Весняна толока» по впорядкуванню території сіл П’ятигірського старостинського округу було проведено день масштабної весняної толоки в якій взяли участь робітники культурної, освітньої, медичної та соціальної сфери, були запрошені мешканці селища П’ятигірське в ліквідації стихійного сміття звалища біля території стадіону, а також на в’їзді до селища П’ятигірське. Всім дякую хто відгукнувся та прийняв активну участь.

За участі робітників благоустрою та працівників Палацу культури в травні 2024 року проводили заходи з благоустрою братських могил, меморіальних комплексів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та пам’ятних знаків видатним діячам українського державотворення, захисникам України та місць поховання загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни.

Територія П’ятигірського старостинського округу постійно підтримується у належному санітарному стані.                                                                                                   

До Великодня було організовано та завезено пісок на кладовища, в селищі П’ятигірське.

За підтримки місцевих мешканців, директора та працівників П’ятигірського палацу культури було проведено в жовтні 2024 року акцію під назвою «Посади родинне дерево- заклади парк Майбутнього». Навколо П’ятигірського палацу культури родинами селища П’ятигірське були висаджені сажанці дерев: горіха, дуба, горобини, туї та ялинки.

Силами підприємства ЖКГ «Донецьке» активно продовжуються ремонтні роботи на об’єктах житлового фонду в населених пунктах громади.

с. П’ятигірське, буд. № 22 по вул. Перемоги:

- відремонтовано піддашок під’їзду будинку,

- впорядковано територію біля під’їзду з облаштуванням тротуарною плиткою,

- встановлено вуличні меблі;

В 2024 році з бюджету ЖКГ «Донецьке» були виділені кошти на капітальний ремонт покрівлі 2-поверхових будинків №2 та №4 по вулиці Миру, які пошкоджені внаслідок обстрілів  у 2022 році.

Постійно проводиться моніторинг вуличного освітлення. З метою економії коштів місцевого бюджету регулярно здійснюється регулювання та перестановка часових таймерів, відповідно до світлового дня. В період комендантської години вуличне освітлення не працює.

В зимовий період проводилася розчистка від снігу та постійна посипка пісчано-сольовою сумішшю основних проїзних доріг автотранспортом ЖКГ «Донецьке».

На підприємстві   ЖКГ «Донецьке» працює аварійна бригада, яка за потреби мешканців П’ятигірська виїжджає та усуває всі несправності в багатоповерхових будинках.

Послуги з водопостачання та водовідведення населенню та іншим споживачам селища П’ятигірське надає КП ДСР “Пʼятигірське”.  На протязі 2024 року ці послуги надавались постійно. Навіть,  при перебоях з енергопостачанням, при несприятливих погодних умовах, працівники комунальної служби за допомогою генератора відновляли подачу води для підтримки місцевих мешканців.

Пріоритетні напрямки роботи на 2025 рік.

1. Підтримка ЗСУ та волонтерів;

2. Робота з ВПО;

3. Співпраця з керівництвом та депутатським корпусом сільської ради, з поліцейським офіцером Донецької громади, землекористувачами, спонсорами;

4. Благоустрій сіл (прибирання, косіння, озеленення);

5. Покращення (підсипка гравієм) дорожнього покриття доріг комунальної власності;

6. Капітальний ремонт покрівлі 2-поверхового будинку №6 по вулиці Миру, який пошкоджено внаслідок обстрілів  у 2022 році;

7. Для організації дозвілля населення, роботи дитячих кружків, створення належних умов праці робітників палацу культури, провести встановлення твердопаливного котла та системи опалення в П’ятигірському палаці культури.

І ще хочу сказати, що коли є бажання  щось втілити в життя - це неодмінно відбудеться. Головне, щоб за тими бажаннями крилося щось добре, щось таке, щоб зачіпало інтереси всієї громади. Сьогодні в Україні триває війна, багато наших односельчан захищають рідний край від ворога. Я впевнений, що немає жодної людини, немає жодної установи селищної ради,  яка б не долучилася до волонтерської діяльності, що проходить на території нашої громади та всієї України. Щиро дякую всім жителям селища, які дбають за чистоту біля своїх прилеглих територій.

За 2024 рік мною на розгляд адміністративної комісії протоколів про адміністративні правопорушення складено не було.                   

        Тож  дякую всім, хто долучається до розвитку округу. Дякую жителям селища, які підтримують, дають поради, слушні зауваження та конструктивну критику, доносять пропозиції для покращення життя громади. Це наш діалог, компроміс, допомога, узгодження дій та планів. Без співпраці та взаєморозуміння, не можливо було б втілити в життя нічого.

         Дякую всім, хто підтримує нас, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції з покращення життя громади, тим, хто робить наш старостинський округ кращим, тим, хто допомагає нам вистояти у цей складний військовий час! Дякую тим, хто розуміє, що від нашого внеску, роботи, активності в проведенні змін – наші селища стануть кращими, бо нам тут жити, працювати, виховувати дітей.
         Та особливо хочеться від щирого серця сказати ДЯКУЮ нашим військовослужбовцям, які стоять на захисті нашого мирного життя, завдяки їм, ми можемо сьогодні працювати на благо наших селищ та держави.

       Можливо, цей рік був не такий багатий подіями, економічним розвитком, але він приніс нам більше: розвиток людяності, милосердя, співчуття, співпереживання, зорганізованості, дух незламності та велику віру в наші сили, сили наших захисників, віру в перемогу!

          Я з впевненістю можу сказати, що разом ми – велика сила! Що разом ми все подолаємо! Що разом ми переможемо! Що в 2025 році ми відсвяткуємо перемогу та втілимо всі наші плани та задуми!

         Нехай цей рік буде роком повернення: повернення наших людей, воїнів – до своїх родин, полонених – до своїх домівок, переселенців – до своїх міст, повернення до звичайного життя, до щасливих хвилин без комендантської години, до земних радощів без звуків повітряних тривог, які розривають душу і несуть загрозу.

Слава Україні, Героям слава.

 

Староста                                                Дмитро ШЕРЕМЕТ