ГУ ДПС України в Харківській області інформує
Руслан Кравченко: ДПС вперше надіслала суб’єктам господарювання повідомлення для профілактики порушень
Понад 1000 суб’єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі отримали інформаційні повідомлення через Електронний кабінет для упередження можливих порушень порядку проведення розрахунків. Уперше в історії Державна податкова служба обрала профілактику порушень, а не покарання.
Про це повідомив Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко у Telegram.
https://t.me/ruslan_kravchenko_ua
Він зазначив, що фахівці податкової проаналізували їхні фіскальні чеки за березень 2025 року. Звернули увагу, що у розрахунках цих суб’єктів господарювання не відображено жодної операції з готівкою. Це може свідчити про ймовірне непроведення готівкових розрахунків через РРО.
«Тому у листах пропонуємо бізнесу самостійно переглянути попередні господарські операції та надалі не допускати під час продажу товарів розрахунків без використання реєстраторів. Наголошуємо на превентивній меті цих повідомлень. Виправлення дозволить уникнути підстав для проведення фактичних перевірок, які відповідно до Податкового кодексу ДПС має право ініціювати за наявності ознак порушень», – додав Голова ДПС.
Руслан Кравченко підкреслив, що такі додаткові заходи комунікації з платниками податків ДПС запроваджує для стимулювання добровільної сплати податків та дотримання податкової дисципліни. Це передбачено Національною стратегією доходів для підвищення рівня довіри до податкової служби та добровільного комплаєнсу.
З початку року платники отримали 239 тис. витягів про стан розрахунків з бюджетом в електронному вигляді
У 2025 році ДПС сформовано 239 тис. витягів про стан розрахунків з бюджетом в електронному вигляді за запитами платників.
Провести звірку розрахунків та отримати документи, що підтверджують стан розрахунків, платники можуть в Електронному кабінеті, не відвідуючи контролюючий орган.
У меню «Стан розрахунків з бюджетом» платники мають доступ до особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. Також доступна функція здійснення сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску через будь-яку із запропонованих платіжних систем та/або методів сплати.
На сьогодні витяг про стан розрахунків можна:
- сформувати за кожний рік окремо (починаючи з 2013 року) та в розрізі податків та зборів;
- отримати з накладанням кваліфікованого електронного підпису посадової особи контролюючого органу;
- сформувати з розрахунком пені на день подання запиту.
Запит для проведення звірки надсилається до контролюючого органу за місцем реєстрації, а інформація формується за всіма регіонами (територіальними громадами, до яких сплачуються податки, збори та платежі).
Мобільний додаток «Моя податкова» надає платникам – фізичним особам доступ до інформації:
- про стан розрахунків з бюджетом у розділі «Послуги»;
- про наявність/відсутність податкового боргу у розділі «Мої дані».
Детальніше як отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетом дивіться за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/e-kabinet/funktsional-e-kabinetu/instruktivni-materiali/682856.html.
Руслан Кравченко: Громадяни задекларували 326 млрд грн доходів, отриманих за 2024 рік
326 мільярдів гривень – саме таку суму доходів задекларували громадяни за результатами Деклараційної кампанії – 2025. Порівняно з попереднім роком це більше на 107 млрд гривень. Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко у Telegram-каналі.
https://t.me/ruslan_kravchenko_ua
За його словами, загалом подано понад 170 тисяч декларацій.
«За результатами декларування громадяни самостійно визначили до сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 8,1 млрд грн та військового збору – понад 1,5 млрд гривень», – зазначив Руслан Кравченко.
Найбільші суми задекларували мешканці:
− Києва – 156 млрд грн,
− Дніпропетровщини – майже 30 млрд грн,
− Львівщини – 18,2 млрд грн,
− Київської області – 17,5 млрд грн.
Найбільші суми доходів, які декларували громадяни:
− іноземні доходи – 34,2 млрд грн,
− спадщину та дарування – 13,6 млрд грн,
− доходи від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна – 6,8 млрд грн,
− інвестиційні доходи – 4,9 млрд грн,
− інші оподатковувані доходи – 4 млрд грн,
− доходи від здавання майна в оренду – 3,4 млрд гривень.
Руслан Кравченко також розповів, що цього року кількість мільйонерів збільшилася на 6,6 тис. порівняно з попереднім періодом.
Усього більше 17 тис. осіб задекларували доходи понад мільйон гривень. Загалом мільйонерами задекларовано дохід у сумі 253,6 млрд грн, до сплати визначено 8,7 млрд грн податкових зобов’язань.
А один з мешканців Києва визначив рекордну суму своїх податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору до сплати в бюджет – понад 4,6 млрд гривень.
Також понад 53 тисячі громадян скористалися правом на податкову знижку – і отримають 330 млн грн з бюджету. Порівняно з відповідним періодом минулого року це більше на 36 млн гривень.
«Цьогорічна деклараційна кампанія засвідчила зростання рівня податкової свідомості громадян та їх розуміння сплати податків як соціальної необхідності. Дякую кожному, хто чесно задекларував свої доходи. Ви — партнери держави у зміцненні економіки!» – наголосив Руслан Кравченко.