ГУ ДПС України в Харківській області інформує
Система управління податковими ризиками: комплексний підхід
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що Порядок здійснення процесів системи управління податковими ризиками розроблено на виконання Постанови Кабінету міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками в Державній податковій службі».
Система управління податковими ризиками - це система, яка має на меті впровадження культури сплати податків шляхом проведення діалогу з платниками та опрацювання певних точок, що є системними в частині мінімізації сплати податків в бюджети всіх рівнів.
Цей Порядок визначає єдиний комплексний підхід до управління ризиками дотримання платниками податків податкового законодавства.
Система управління податковими ризиками – аналітичний інструмент, запроваджений у діяльність податкової служби наприкінці 2024 року. Майже 90 відсотків кроків, що здійснюють в рамках даної процедури – виконується фахівцями податкової служби. Залучення платників має місце на одному етапі – коли внутрішніх інформаційних та аналітичних матеріалів податкової є замало, для спростування певного ризику в оподаткуванні по конкретному платнику.
Редагування ціни у ПРРО
Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що редагування у ПРРО цін товарів здійснюється шляхом редагування номенклатури товарів.
Користувачу необхідно перейти у меню «Довідники», обрати необхідний товар для редагування, натиснути на обраний товар лівою кнопкою миші або навпроти обраного товару натиснути на іконку для редагування у режимі налаштування та внести необхідні зміни.
Підрозділ «Перегляд, редагування та видалення номенклатури» розділу «Довідник номенклатури» керівництва користувача ПРРО.
Скористайтесь правом на податкову знижку до 31 грудня 2025 року включно
Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку –резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів –фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Відповідно до п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до 31 грудня (включно), наступного за звітним, податкового року.
Скористатися податковою знижкою за витратами 2024 року можна протягом усього поточного року, для цього необхідно подати декларацію до 31 грудня 2025 року включно.
Звертаємо увагу на перевагах подання податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді, зокрема, через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова».