ГУ ДПС України в Харківській області інформує

  • 29

Фото без опису

Леся Карнаух: АТ «Південний ГЗК» має сплатити до бюджету 3,7 млрд грн – суд вдруге підтвердив правомірність позиції ДПС

Фото без опису

Верховний Суд вдруге підтвердив правомірність позиції Державної податкової служби України у справі щодо АТ «Південний ГЗК». Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй Facebook-сторінці.

За її словами, вимоги ДПС визнані обґрунтованими та законними. 

«Підприємство має сплатити до бюджету 3,7 млрд грн! Це сума податкових зобов’язань і штрафів за неправомірне застосування пільг при виплаті дивідендів кіпрським компаніям, які виявилися «технічними». Підприємство незаконно застосувало ставку оподаткування 5%», – зазначила Леся Карнаух.

Донарахована ДПС сума складається з: 

- 2,98 млрд грн основного платежу;

-  0,8 млрд грн штрафів.

Як зауважила Леся Карнаух, у квітні Верховний Суд вже ухвалив одну постанову на користь позиції ДПС.  Але «Південний ГЗК» вирішив не платити та знову пішов шляхом оскарження у суді – нібито знайшли якісь «нововиявлені обставини», невраховані деталі.

Після ретельного аналізу аргументів позивача Верховний суд відмовив у задоволенні заяви «Південний ГЗК» про перегляд за нововиявленими обставинами. Таким чином суд знову підтримав правомірність висновків податкової.

«На жаль, деякі платники зловживають процесуальними правами, затягують час. Але виконувати рішення суду доведеться, гроші мають бути сплачені до бюджету. Розраховуємо на добросовісність бізнесу, особливо в умовах, коли країні потрібні кошти на оборону», – наголосила Леся Карнаух.

Військовий збір для фізичних осіб та підприємців

Фото без опису

Головне управлінні ДПС у Харківській області повідомляє, що ставка військового збору для фізичних осіб - підприємців першої, другої та четвертої груп - 10 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн).

 

Платники єдиного податку третьої групи (крім е-резидентів) – 1 % від отриманого доходу щоквартально.

Підприємці на загальній системі оподаткування – 5 % від чистого річного оподатковуваного доходу.

З найманих працівників – 5 % від нарахованої заробітної плати.

Військовослужбовці та працівники ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, ГУР, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони України, Держспецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту України – 1,5 відсотка з доходу, одержаного у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які здійснюються відповідно до законодавства України (за винятком доходів, які звільняються від оподаткування військовим збором відповідно до підпункту 1.7 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України).

Звільнені від сплати військового збору:

ФОПи першої та другої груп, податкові адреси яких знаходяться на окупованих територіях або територіях, на яких ведуться бойові дії,

ФОПи першої та другої груп, які працюють без найманих працівників, – на час відпустки (протягом одного календарного місяця щорічно) та у разі хвороби, яка триває більше 30 днів.

З 1 грудня 2024 року ставка військового збору збільшена до 5 % відповідно до Закону України № 4015-ІХ від 10 жовтня 2024 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану».

 

Ключові аспекти Національної стратегії доходів

Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що національна стратегія доходів – дорожня карта реформування податкової системи, а також удосконалення процедур податкового адміністрування, яка необхідна для забезпечення потенціалу задоволення фіскальних потреб у середньостроковій перспективі. Вона розрахована на 6 років, тобто реформи будуть впроваджуватися поступово до 2030 року.

 

Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування та створення умов для справедливої податкової політики, що сприятиме підвищенню ефективності управління державними доходами.

 

Національна стратегія доходів визначає план зміцнення фінансової системи держави та удосконалення процедур податкового адміністрування, а також передбачає такі стратегічні цілі:

 

- забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності через збереження рівня мобілізації доходів та зменшення потреби у зовнішньому фінансуванні;

 

- забезпечення адаптації законодавства України до законодавства ЄС та виконання міжнародних зобов’язань України в частині податкової політики та адміністрування;

 

- зміцнення доброчесності та довіри до контролюючих органів через посилення антикорупційних заходів та підвищення прозорості і ефективності процедур управління;

 

- підвищення рівня дотримання податкового законодавства платниками податків та контролюючими органами;

 

- створення та впровадження сучасних цифрових рішень податкового адміністрування.

 

Національна стратегія доходів є важливим документом, який визначає напрями розвитку податкової системи України на найближчі роки. Відповідно до очікувань, належна реалізація стратегії на всіх рівнях дозволить забезпечити фінансову стабільність держави, створити сприятливі умови для розвитку бізнесу та підвищити добробут громадян.

 

Заходи реагування на податкові ризики (комплаєнс-ризики)

Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що мінімізація податкового ризику включає як проактивні (сприятливі), так і реактивні (коригувальні) заходи реагування на такий ризик. Це зазначено у Порядку реєстрації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі, затвердженого Постановою КМУ від 25.07.24 №854.

 

Проактивними заходами є сприятливі заходи впливу (способи реагування), спрямовані на допомогу платникам податків у розумінні та виконанні своїх податкових обов’язків. Ці методи впливу (або профілактичні методи) реалізуються шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників.

 

Реактивні заходи – це коригувальні заходи впливу (способи реагування), які є примусовими діями, спрямованими на мінімізацію попередніх випадків і запобігання майбутнім випадкам недотримання податкових обов’язків щодо реєстрації, подання звітності, декларування та сплати зобов’язань платниками податків. Такі заходи повинні включати широкий спектр заходів із здійснення податкового контролю та погашення податкового боргу. 

 

Мобільний застосунок «Моя податкова» для подання податкової декларації на податкову знижку

Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування.

 

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

 

Мобільний застосунок «Моя податкова» у розділі «Послуги» надає можливість подати податкову декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки:

 

оберіть «Подати декларацію про майновий стан і доходи»;

 

вкажіть суму витрат відповідного виду;

 

зазначте реквізити банківського рахунку (інша інформація про банківський рахунок заповниться автоматично);

 

прикріпіть документи в електронному вигляді (додатки можуть бути додані у pdf-форматі або фото);

 

підписуйте та надсилайте.

 

Нагадаємо, що скористатися податковою знижкою за витратами 2024 року можна протягом усього поточного року, для цього необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи з додатком Ф3 та підтверджуючими документами по 31 грудня 2025 року включно.

 

Тож завантажуйте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та подавайте податкову декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки.