ГУ ДПС України в Харківській області інформує
Стратегічні цілі Національної стратегії доходів
Головне управління ДПС у Харківській області інформує, шо національна стратегія доходів – це дорожня карта реформування податкової системи, а також удосконалення процедур податкового адміністрування, яка необхідна для забезпечення потенціалу задоволення фіскальних потреб у середньостроковій перспективі. Вона розрахована на 6 років, тобто реформи будуть впроваджуватися поступово до 2030 року.
Стратегічні цілі національної стратегії доходів:
забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності через збереження рівня мобілізації доходів та зменшення потреби у зовнішньому фінансуванні;
забезпечення адаптації законодавства України до законодавства ЄС та виконання міжнародних зобовʼязань України в частині податкової політики та адміністрування;
зміцнення доброчесності та довіри до контролюючих органів через посилення антикорупційних заходів та підвищення прозорості і ефективності процедур управління;
підвищення рівня дотримання податкового законодавства платниками податків та контролюючими органами;
створення та впровадження сучасних цифрових рішень податкового адміністрування.
Скористайтесь правом на податкову знижку до 31 грудня 2025 року включно
Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку –резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів –фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Відповідно до п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до 31 грудня (включно), наступного за звітним, податкового року.
Скористатися податковою знижкою за витратами 2024 року можна протягом усього поточного року, для цього необхідно подати декларацію до 31 грудня 2025 року включно.
Звертаємо увагу на перевагах подання податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді, зокрема, через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова».
Комплаєнс-підхід дозволяє виявити податкові ризики
Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що у ДПС триває реалізація Експериментального проєкту з управління податковими ризиками, який впроваджується згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2024 № 854.
Комплаєнс-підхід не передбачає тиску чи формального контролю. Натомість це — аналітична система, яка дозволяє виявити податкові ризики до того, як вони перетворяться на порушення.
На практиці це реалізується через автоматизовану ідентифікацію податкових ризиків, які класифіковано за чотирма напрямами:
Ризик реєстрації: виявляються випадки, коли суб’єкт не став на облік або не зареєструвався платником окремих податків, як це передбачено, зокрема, статтями 63–64 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Ризик звітності: системний моніторинг фіксує невчасне подання декларацій або їх повну відсутність, що прямо суперечить вимогам ст. 46 та ст. 49 ПКУ.
Ризик декларування: аналітика виявляє помилки, неточності або свідоме заниження податкових зобов’язань у звітності (ст. 48, 50 ПКУ).
Ризик сплати: фіксується несвоєчасна або неповна сплата зобов’язань, що призводить до виникнення податкового боргу, як визначено у ст. 57 та ст. 126 ПКУ.