ГУ ДПС України в Харківській області інформує

  • 94

Фото без опису

«Гаряча лінія»: ні зарплаті «у конвертах»!

У Головному управлінні ДПС у Харківській області продовжують  проводити роз'яснювальну роботу з питань недопущення використання незадекларованої праці і виплати заробітних плат «у конвертах». Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС області Володимир Ніконенко провів телефонну «гарячу лінію» на цю тему.

Зокрема, відповідаючи на питання платників податків, податківець розповів, що повідомлення про прийняття на роботу нового працівника подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою та/або резидентом Дія Сіті до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті. Таке повідомлення подається до територіального органу ДПС за місцем обліку роботодавця/резидентом Дія Сіті як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб.

При цьому, за відсутності технічної можливості надіслати повідомлення засобами електронного зв’язку в електронній формі, воно подається у формі документа на папері разом з копією в електронній формі. Нормами чинного законодавства не передбачено подання страхувальником – роботодавцем та/або резидентом Дія Сіті повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту поштою.

Спілкуючись з абонентами, Володимир Ніконенко підкреслив, що офіційне працевлаштування, комфортні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, навчання та кар’єрний ріст допоможуть роботодавцям залучити та втримати досвідчених фахівців та мати високу репутацію.

 

 

До якого контролюючого органу має право звернутись ФОП (крім е -резидента) для отримання довідки про доходи та за який період може бути надана така довідка?Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що пунктом 177.5 статті 177 та пунктом 296. 4 статті 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі (пункт 45.1 статті 45 ПКУ).

Запит на отримання довідки про доходи складається у довільній формі, має містити достатню інформацію про особу, яка звертається з запитом, предмет запиту та бути підписаний такою особою.

Подати запит на отримання довідки заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом) чи в електронному вигляді через Електронний кабінет.

Форма довідки, яка надається контролюючим органом за запитом фізичної особи – підприємця не встановлена та надається у довільній формі. Така довідка видається не пізніше п`ятнадцяти робочих днів з дня отримання запиту.

Враховуючи викладене, ФОП може отримати за письмовим зверненням в контролюючому органі за місцем своєї податкової адреси довідку про доходи на підставі поданої (-их) податкової (-их) декларації (-ій) за будь-який період здійснення підприємницької діяльності, зазначений у заяві.