ГУ ДПС України в Харківській області інформує

  • 409

Фото без опису

Державна податкова служба України повідомляє про оновлення версії програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS.

У оновленій версії:

додано можливість використання КЕП у форматі .pfx;

удосконалено механізм повернення з ПРРО, що використовується, чеків, які були сформовані іншим ПРРО, що належить/належав одному суб'єкту господарювання;

виключено обмеження щодо перегляду чеків у модулі «Історія операцій», сума яких перевищує 1 млн грн;

удосконалено функціонал щодо перевірки стабільності інтернет-з’єднання та з’єднання з Фіскальним сервером контролюючого органу при виході ПРРО з режиму офлайн.

Проєкт EU4PFM допомагає впроваджувати реформу ПРРО в Україні, надаючи експертну та фінансову підтримку щодо розробки і вдосконалення
ІТ-рішень для ПРРО.

 

Які категорії підприємців платників єдиного податку не ведуть облік товарних запасів за місцем їх реалізації?

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що підприємці платники єдиного податку ІІ-IV групи, які не зареєстровані платниками ПДВ та не здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, облік товарних запасів не ведуть.

Також, ведення обліку товарних запасів або якогось іншого додаткового обліку з 01.01.2022 року для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку І групи не передбачається.

 

Чи обов’язкове застосування РРО та/або ПРРО при здійсненні фізичною особою-підприємцем платником єдиного податку 2 групи торгівлі виключно продуктами харчування у магазині на території села?

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що згідно з нормами п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» дозволяється не застосовувати РРО та/або ПРРО, але з обв’язковим використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок.

При цьому, для такого виду діяльності встановлений граничний розмір обсягу розрахункових операцій з продажу товарів, у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обовязковим – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів).

Цей пункт не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:

Така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному обєкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

Такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;

Сільськими радами та радами ОТГ прийнято рішення про обовязкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для форм і умов проведення діяльності, визначених у цьому пункті.