Шановні мешканці та гості громади зверніть увагу!!!

Сьогодні на території України в умовах бойових дій досить легко натрапити на предмет, що становить загрозу життю і здоров’ю людини. Так, «небезпечну іграшку» можна побачити в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і, навіть, на вулицях міст, селищ і сіл. Варто зазначити, якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ, визначити набагато складніше.

Якщо ви помітили чи натрапили на підозрілі предмети на полях, у лісі, узбіччі та біля берегів річок чи в інших місцях - необхідно:

• негайно припинити рух та всі роботи в місці (районі) виявлення предмета (заглушити двигуни, зупинити техніку, вимикнути вібрацію та звук на телефонному пристрої);

• по можливості ПОПЕРЕДИТИ про знахідку інших осіб, які знаходяться поруч;

• швидко ВІДВЕСТИ на максимальну безпечну відстань (не менше 100 метрів) усіх людей, які знаходяться поблизу, при цьому рухатись назад необхідно ЧІТКО по своїх слідах;

• ПОЗНАЧИТИ місцезнаходження предмета, по можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо);

• по можливості у разі наявності фотозасобів (вимикнути звук затворів) здійснити фотофіксацію предмета та місце його розташування;

• зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ;

• негайно ПОВІДОМТЕ оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета (місце його розташування, дату і час виявлення та особу, яка його виявила), за телефонами: 101 – 102 – 112;

• не допускайте до небезпечної зони інших людей та, знаходячись якнайдалі від місця виявлення або за будь-яким захисним укриттям, обов’язково дочекайтеся представників правоохоронних органів або представників ДСНС України.

Бережіть себе те дотримуйтесь правил поводження з вибухонебезпечними предметами, які можуть врятувати Вас від нещасного випадку та врятувати життя!